Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

W pracy wychowawczej szkoły ważną rolę mogą spełniać Szkolne Koła "Caritas" ściśle współpracujące z organizacją "Caritas". Ich fundament działania opiera się na autentycznym zaangażowaniu młodzieży na rzecz potrzebujących, na wzajemnym zaufaniu, współodpowiedzialności i pracy zespołowej. Głównym celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na drugiego człowieka, na jego potrzeby, na krzywdę i cierpienie innych. Zadania Koła wynikają z przykazania miłości - najważniejszej wartości w życiu człowieka bez względu na rasę, wyznanie, czy narodowość. Przedmiotem tej miłości są najsłabsi, którzy sami sobie pomóc nie mogą i nie potrafią. Bezinteresowna pomoc wypływająca z serca ma wielką moc - daje radość wszystkim, którzy znajdą się w jej zasięgu: dzieciom, wychowawcom i tym najmniejszym, najsłabszym, czekającym na otwartą, pomocną dłoń.

W naszej parafii SZKOLNE KOŁO CARITAS mieści się w Szkole Podstawowej nr 2

W listopadzie i grudniu podczas poniedziałkowych spotkań Szkolnego Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej nr 2

w Zgorzelcu uczniowie wykonali kartki świąteczne. Zostały one wykonane z myślą o chorych i cierpiących i przekazane

do zgorzeleckiego hospicjum oraz 9 – letniej dziewczynce, Martynce, która urodziła się z zespołem wad wrodzonych kostno-stawowych. Dziewczynka zbiera kartki pocztowe i uwielbia je dostawać. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią jej również choć trochę radości.