• ółążść‡

 

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 października 2017 r. 

  1.            Po południu, o godz. 17.45, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jednocześnie przypominamy, że w naszym kościele przez cały październik gromadzimy się na wspólną modlitwę różańcową w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku o 9.00 i 17.45 oraz w soboty i niedziele o 17.45. Postarajmy się jak najczęściej przychodzić na wspólną modlitwę.

  2.            W dniu jutrzejszym przypada doroczna Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. Jest to również kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka Kardynała Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II. Juto też dobiega końca Rok Jadwiżański ogłoszony w związku z 750 rocznicą kanonizacji Świętej Jadwigi. W kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy pl. Jana Pawła II w Zgorzelcu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa. Ksiądz Proboszcz z całą Wspólnotą serdecznie nas zapraszają do udziału w tej uroczystości.

  3.            W Liturgii bieżącego tygodnia będziemy także przeżywać:

üwe wtorek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

üw środę Święto Ewangelisty, Świętego Łukasza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Pracownikach Służby Zdrowia, którym patronuje Święty Łukasz;

üw piątek wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera;

üw sobotę wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

  4.            W przyszłą niedzielę, 22 października, pod hasłem Idźcie i Głoście, rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to dzień, w którym także przeżywać będziemy kolejną (39) rocznicę inauguracji pontyfikatu Świętego Jana Pawła II i jego liturgiczne wspomnienie.

    Również w przyszłą niedzielę, w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00, z racji Święta Edukacji Narodowej, będzie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Po Eucharystii, w sali parafialnej, odbędzie się tradycyjnie spotkanie wszystkich wymienionych osób. Na tę Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy też emerytowanych pracowników oświaty.

  5.            Rodziców dzieci szkoły podstawowej i starszych, którzy chętni są do wspólnej modlitwy, rozważania prawd wiary, pogłębiania relacji z Bogiem i między sobą oraz do organizacji różnych inicjatyw, zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na pierwsze organizacyjne spotkanie z siostrą Agnieszką.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

8 października 2017 r.  

  1.           Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w Różańcu do Granic. Niech dobry Bóg błogosławi Polskę i Świat, a Maryja otoczy swoja opieką wszystkich, którzy w niej pokładają nadzieję.

  2.           Przypominamy, że Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. W naszym kościele  Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 17.45, a w soboty i niedziele tylko o godz. 17.45. Uczyńmy wszystko, aby jak najczęściej uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej.

  3.           W Liturgii rozpoczynającego się  tygodnia będziemy przeżywać:

üjutro wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa;

üw piątek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

  4.           W najbliższy piątek przypada trzynasty dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, Tym razem odprawimy je bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a więc o godz. 19.00. Zapraszamy i prosimy o przyniesienie świec.

  5.           W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

Øwe wtorek kandydatów do Bierzmowania II roku przygotowania (II kl. gimnazjalne);

Øw sobotę o godz. 17.00 kandydatów do Bierzmowania z III roku przygotowania i starszych. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich tych, którzy nie przystąpili do tego Sakramentu, a byli przygotowani (niektórzy zawarli już Sakrament Małżeństwa, a jeszcze nie uporządkowali spraw związanych z Bierzmowaniem).

  6.           Przypominamy o modlitwie wypominkowej za zmarłych. Kartki wypominkowe są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Wypełnione możemy składać do specjalnej skarbonki 

  7.           Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  8.           Wychodząc z kościoła możemy złożyć swoją ofiarę na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

                                      

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

Licznik

Liczba wyświetleń:
969496