Czytania:

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ

- II ADWENTU

10 grudnia 2017 r.

1.            Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Tradycyjnie przeżywamy ją, jako Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła będziemy mogli na ten cel złożyć swoje ofiary do skarbonek.

O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy w intencji Kościoła na Wschodzie. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

2.            Z okresem Adwentu związane są Msze Święte Roratnie - ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na Roraty zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Przynosimy ze sobą lampiony.

W naszym kościele Roraty odprawiamy: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 6.45.

3.            W Liturgii bieżącego tygodnia wspominać będziemy:

vw środę, św. Łucję, dziewicę i męczennicę;

vw  czwartek, św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4.            Przygotowujemy się do Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tych ćwiczeń duchowych. Zatroszczmy się, aby osoby starsze mogły przyjąć sakramenty. Plan rekolekcji, które poprowadzi ks. Damian Mroczkowski z Świdnickiej Kurii Biskupiej, znajduje się w gablocie ogłoszeń i przedsionku kościoła.

5.            Caritas jak co roku organizuje Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, w ramach którego rozprowadza świece. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc ubogim dzieciom.

6.            Pamiętajmy, aby zaopatrzyć się w Opłatek Wigilijny. Tradycyjnie przy okazji Opłatka zapraszamy duszpasterzy na wspólną modlitwę i pobłogosławienie domu - Kolędę. Składamy również naszą ofiarę na potrzeby kościoła.

7.            Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz do nabywania kartek świątecznych i kalendarzy na Nowy Rok.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ

I ADWENTU

3 grudnia 2017 r.

1.            Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Adwent, a tym samym Nowy Rok Liturgiczny - Kościelny. Ponieważ dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca od godz. 13.00 będzie okazja do adoracji Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy wszystkich na osobistą modlitwę podczas adoracji, którą zakończymy Nieszporami o godz. 18.00. Nieszpory odprawimy o dobre przeżycie Adwentu i przygotowanie się na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

2.            Tradycyjnie, w dni powszednie Adwentu o godz. 17.30, odprawiać będziemy Msze Święte o NMP, tzw. Roraty. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, do uczestniczenia w Roratach z lampionami adwentowymi, które jutro przed pierwszą Mszą Świętą Roratnią uroczyście pobłogosławimy.

3.            W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

vjutro, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. W kościele św. Barbary przy ul. ks. Jana Kozaka o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa, na którą tamtejsza Wspólnota wraz z Księdzem Proboszczem, serdecznie nas zapraszają;

vw środę we wspomnienie św. Mikołaja, biskupa po Roratach, odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Rodzice, którzy z tej okazji pragną obdarować swoje dzieci podarunkami proszeni są o złożenie paczek w kancelarii parafialnej bądź zakrystii;

vw czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca, godzinę przed wieczorna Eucharystią odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za kapłanów i o powołania do służby w Kościele;

vw piątek, 8 grudnia, obchodzić będziemy doroczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym świątecznym dniu Msze Święte  naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.45; 9.00; 17.00 - dla dzieci i 18.30. Dzieci komunijne kl. III, na Eucharystii o godz. 17.00, otrzymają pobłogosławiony medalik oraz książeczkę, a dzieci kl. II tylko  książeczkę. Wyjątkowo w ten piątek po tej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie katechetyczno - modlitewne dla rodziców.

vw sobotę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy.

4.            Wychodząc z kościoła możemy się zaopatrzyć w kartki świąteczne, lampiony adwentowe oraz w Opłatek Wigilijny. Jak w latach ubiegłych przy okazji Opłatka zapraszamy duszpasterzy na wspólną modlitwę i błogosławieństwo domu. Przy tej okazji składamy również ofiarę na potrzeby Kościoła. Za co już teraz wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.            Przypominamy, ze Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, tradycyjnie odbędą sie w Trzecim Tygodniu Adwentu, tj. od niedzieli 17 grudnia do środy 20 grudnia br. Spowiedź Adwentowa odbędzie się we wtorek, 19 grudnia. Zaplanujmy dobrze czas przedświąteczny, aby dobrze przeżyć Rekolekcje i przystąpić do sakramentu Pokuty.

6.            Już dzisiaj pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich na Orszak Trzech Króli. Jak zawsze będzie on miał miejsce w Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia. Bardzo prosimy o zaangażowanie się całych rodzin. Niech nie zabraknie dzieci w strojach orszakowych. Prosimy nauczycieli o pomoc rodzicom w opiece nad dziećmi i zachętę do udziału w Orszaku. Zachowajmy tę piękną tradycję ulicznego kolędowania. Przygotowania trwają włączmy się wnie ochoczym sercem.

7.            Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W nowym numerze Małego Gościa znajduje się lampion adwentowy do samodzielnego złożenia.

8.            W dniu dzisiejszym kończymy zbiórkę długoterminowej żywności w ramach akcji Rodacy - Bohaterom. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc i wszelkie dary.