Czytania:

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 października 2017 r.

1.            Po południu, o godz. 17.45, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jednocześnie przypominamy, że w naszym kościele przez cały październik gromadzimy się na wspólną modlitwę różańcową w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku o 9.00 i 17.45 oraz w soboty i niedziele o 17.45. Postarajmy się jak najczęściej przychodzić na wspólną modlitwę.

2.            W dniu jutrzejszym przypada doroczna Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. Jest to również kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka Kardynała Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II. Juto też dobiega końca Rok Jadwiżański ogłoszony w związku z 750 rocznicą kanonizacji Świętej Jadwigi. W kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy pl. Jana Pawła II w Zgorzelcu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa. Ksiądz Proboszcz z całą Wspólnotą serdecznie nas zapraszają do udziału w tej uroczystości.

3.            W Liturgii bieżącego tygodnia będziemy także przeżywać:

üwe wtorek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

üw środę Święto Ewangelisty, Świętego Łukasza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Pracownikach Służby Zdrowia, którym patronuje Święty Łukasz;

üw piątek wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera;

üw sobotę wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

4.            W przyszłą niedzielę, 22 października, pod hasłem Idźcie i Głoście, rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to dzień, w którym także przeżywać będziemy kolejną (39) rocznicę inauguracji pontyfikatu Świętego Jana Pawła II i jego liturgiczne wspomnienie.

Również w przyszłą niedzielę, w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00, z racji Święta Edukacji Narodowej, będzie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Po Eucharystii, w sali parafialnej, odbędzie się tradycyjnie spotkanie wszystkich wymienionych osób. Na tę Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy też emerytowanych pracowników oświaty.

5.            Rodziców dzieci szkoły podstawowej i starszych, którzy chętni są do wspólnej modlitwy, rozważania prawd wiary, pogłębiania relacji z Bogiem i między sobą oraz do organizacji różnych inicjatyw, zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na pierwsze organizacyjne spotkanie z siostrą Agnieszką.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

8 października 2017 r.

1.           Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w Różańcu do Granic. Niech dobry Bóg błogosławi Polskę i Świat, a Maryja otoczy swoja opieką wszystkich, którzy w niej pokładają nadzieję.

2.           Przypominamy, że Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. W naszym kościele  Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 17.45, a w soboty i niedziele tylko o godz. 17.45. Uczyńmy wszystko, aby jak najczęściej uczestniczyć we wspólnej modlitwie różańcowej.

3.           W Liturgii rozpoczynającego się  tygodnia będziemy przeżywać:

üjutro wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa;

üw piątek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

4.           W najbliższy piątek przypada trzynasty dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, Tym razem odprawimy je bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a więc o godz. 19.00. Zapraszamy i prosimy o przyniesienie świec.

5.           W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

Øwe wtorek kandydatów do Bierzmowania II roku przygotowania (II kl. gimnazjalne);

Øw sobotę o godz. 17.00 kandydatów do Bierzmowania z III roku przygotowania i starszych. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich tych, którzy nie przystąpili do tego Sakramentu, a byli przygotowani (niektórzy zawarli już Sakrament Małżeństwa, a jeszcze nie uporządkowali spraw związanych z Bierzmowaniem).

6.           Przypominamy o modlitwie wypominkowej za zmarłych. Kartki wypominkowe są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Wypełnione możemy składać do specjalnej skarbonki

7.           Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8.           Wychodząc z kościoła możemy złożyć swoją ofiarę na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.