Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019 r.

1.      Z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. W Polsce  24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Święto to uchwalił Sejm RP w 2004 r. W naszych modlitwach prośmy Boga o szacunek dla ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tej intencji ofiarujmy też tego tygodniowe nabożeństwa pasyjne.

Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 17.30, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątek o godz. 9.00 i 16.45.

2.      Jutro przypada doroczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele przeżywana, jako Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.45; 9.00, 17.00 z udziałem dzieci oraz o 18.30. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 i 18.30 będzie możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach Świętych oraz zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

3.      W sobotę 30 marca br. przypada 80. rocznica urodzin Księdza Biskupa Stefana Cichego. Z tej racji w tym dniu o godz. 12.00 w katedrze legnickiej będzie celebrowana uroczysta Eucharystia, na którą Biskup Legnicki, Zbigniew Kiernikowski zaprasza całą Wspólnotę Diecezjalną.

4.      W przyszłą niedzielę w naszej Parafialnej Wspólnocie rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje. Tym razem naszym ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył ks. Jan Hodonovycz z Ukrainy, doktorant Prawa Kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w rekolekcjach.

5.           W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wielkanocne świece Caritas. Nabywając te świece wspieramy statutową działalność tej charytatywnej organizacji. Są do nabycia również kartki świąteczne.

6.           Jak już informowaliśmy, z dniem 1 kwietnia br., Msze Święte wieczorne w naszym kościele, zarówno w niedziele jak i  dni powszednie, będą odprawiane o godz. 18.00.

7.           W piątek, 5 kwietnia br. (pierwszy miesiąca), odprawimy w naszej Parafii Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy. Pomodlimy się w intencji Polski i Polaków. Składając zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za nasze grzechy ponowimy również Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019 r.

1.       Dzisiaj  w II Niedzielę Wielkiego Postu - Ad Gentes, pod hasłem Misjonarze Mocą Ducha, przeżywamy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjona-rzami. Wychodząc z kościoła do puszek będziemy mogli złożyć swoją dobrowolną ofiarę na pomoc misjonarzom. Za szczery dar serca składamy serdeczne: Bóg zapłać.

Przy okazji przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszym kościele odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 16.45

2.       W najbliższy wtorek, 19 marca, przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela. Jest to również Uroczystość Patronalna naszej Diecezji. Msze Święte w tym dniu będą odprawione o godz. 6.45, 9.00 i 18.30. Pół godziny przed wieczorną Eucharystią, o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo do Świętego Józefa.

3.       W najbliższą środę po wieczornej Eucharystii, o godz. 18.15, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych (kl. IV).

4.            W przedsionku kościoła można już zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne, tzn. świece Caritas. Nabywając te świece wspieramy statutową działalność Caritas. Są do nabycia również kartki świąteczne.

5.            Już dzisiaj informujemy, że z dniem 1 kwietnia br., Msze Święte wieczorne w naszym kościele, zarówno w niedziele jak i  dni powszednie, będą odprawiane o godz. 18.00. Ta godzina pozostanie na stałe bez względu na to czy będzie zmiana czasu z letniego na zimowy, czy nie.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

XXVI PP DL Jasna Góra 2018

Szczegóły w grupie PIELGRZYMKI