• ółążść‡

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Święta

Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa albo wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza Morea

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

17 czerwca 2018 r. 

  1.            Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 w kościele w Łagowie zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, Patrona Parafii. Ksiądz proboszcz wraz z wiernymi tamtejszej Wspólnoty serdecznie nas zapraszają do udziału w tej Eucharystii.

O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które, o tej godzinie, odprawiamy codziennie przez cały czerwiec.

  2.            W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:

üw czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

üw piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018. O godz. 8.00 zostanie odprawiona dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów oraz wszystkich pracowników szkół na wspólną modlitwę. Okazja do Spowiedzi Świętej na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek od godz. 17.00.

  3.            W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczną Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Dla naszej Parafii jest to dzień Odpustu. Msze Święte ku czci naszego Patrona odprawiane będą: w sobotę - w Wigilię Uroczystości, o godz. 18.30; w niedzielę - w dzień Odpustu, o godz. 7.00, 9.00, 12.00 - suma odpustowa z procesją i o godz. 18.30. Nie będzie Eucharystii o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i szczerej modlitwy. (Prosimy zadbać o feretrony, sztandary, baldachim oraz kwiaty do sypania podczas procesji. Mamy nadzieję, że nie zabraknie dzieci w strojach komunijnych.)

    Po Sumie Odpustowej (o godz. 12.00) odbędzie się przy kościele tradycyjna agapa, którą przygotowuje Rada Parafialna. W imieniu Rady proszę o upiecze-nie i ofiarowanie ciast, które prosimy przynieść w sobotę po wieczornej Eucharystii lub w niedzielę rano.

  4.            W tym tygodniu, w piątek, o godz. 19.15, odbędzie się zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  5.            Od pierwszej niedzieli lipca - 1 lipca, w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, tradycyjnie w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00.

  6.            Wszystkim rozpoczynającym w tych dniach wypoczynek wakacyjny życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody oraz odnowienia sił fizycznych i duchowych. Odpoczywając nie zapominajmy o Bogu i swojej godności dzieci Bożych.

                                                                                            

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 czerwca 2018 r. 

  1.            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w międzynarodowej procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz w procesjach w ramach Oktawy tej uroczystości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania i w samą uroczystość. Szczególnie dziękujemy dzieciom komunijnym, ich rodzicom i opiekunom oraz wszystkim posługującym. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim wszelki trud obfitym błogosławieństwem.

  2.            W dzisiejsze popołudnie, o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo to odprawiamy w naszym kościele codziennie, przez cały czerwiec, o godz. 18.00.

  3.            W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:

üw poniedziałek wspomnienie św. Barnaby Apostoła;

üw środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła - wspomnienie. Ponieważ jest to również trzynasty dzień miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Eucharystii, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie;

üw czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

üw piątek, jako trzeci miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adoracje Najświętszego Sakramentu z racji Parafialnego Dnia Miłosierdzia;

üw sobotę, w szesnasty dzień miesiąca, po Różańcu o godz. 18.00 pomodlimy się w naszych intencjach za wstawiennictwem naszego rodaka św. Jana Pawła II. 

  4.       Pragniemy poinformować iż decyzją Biskupa Legnickiego z dniem 24 czerwca br. ks. Jan Rajczakowski zostaje odwołany z funkcji wikariusza naszej Parafii i z dniem 25 czerwca br. mianowany wikariuszem w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, dekanat Kamienna Góra Zachód. Na jego miejsce wikariuszem naszej Parafii zostaje ustanowiony ks. Łukasz Pawłowski dotychczasowy wikariusz Parafii św. Jana Ewangelisty w Jeleniej Górze, w dekanacie Jelenia Góra Wschód. Także decyzją władz zakonnych, s. Agnieszka Bąk, zostaje przeniesiona z placówki w Zgorzelcu na placówkę w Krakowie. Obojgu odchodzącym, tj. ks. Janowi i s. Agnieszce dziękując za czas posługi dla dobra naszej Wspólnoty, życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach. 

               W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 pomodlimy się w intencjach ks. Jana i s. Agnieszki.

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

Licznik

Liczba wyświetleń:
1163646

 

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PPDL JG 2018 "PIEIGRZYMKI"