Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

21 maja 2017 r.

1.           W dniu wczorajszym, w Katedrze Legnickiej, odbyły się święcenia prezbiteratu. Nasza diecezja otrzymała trzech neoprezbietrów. Dzisiaj nowo wyświęceni prezbiterzy w rodzinnych parafiach przeżywają swoje prymicje. W naszych modlitwach pamiętajmy o neoprezbiterach i prośmy o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej w naszej diecezji.

2.           Tradycyjnie po VI Niedzieli Wielkanocnej, a przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy Dni Krzyżowe, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód. Obecnie do modlitw o urodzaje dodaje się modlitwy o błogosławieństwo Boże dla każdej ludzkiej pracy.

W naszym kościele procesje błagalne odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę przed wieczorną Eucharystią. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

3.           W środę, 24 maja, przeżywać będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu na nabożeństwie majowym dzieci z Przedszkola nr 9 - Pod Brzozami, przedstawią okolicznościowy program przygotowany dla wszystkich matek z racji ich święta - Dnia Matki.  Wszystkie mamy zapraszamy do udziału w nabożeństwie.

4.           Przypominamy, że nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie o godz. 18.00.

5.           W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Na Mszy Świętej o godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, w programie słowno - muzycznym, przybliżą nam postać i nauczanie św. Jana Pawła II.

6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

14 maja 2017 r.

1.           Dzisiejsza Niedziela, V Wielkanocna, kończy w naszej Parafii Misje Święte. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Misjonarzom - Ojcom Pallotynom, O. Emilianowi i O. Andrzejowi, za prowadzenie nas w tym czasie po ścieżkach naszej wiary i wprowadzenie nas na drogę, którą jest sam Jezus Chrystus. Dziękujemy za zgłębienie przesłania, jakie 100 lat temu, skierowała do nas Maryja w objawieniach w Fatimie. Niech dobry Bóg, przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, darzy Was , Drodzy Ojcowie, błogosławieństwem i potrzebnymi Łaskami.

2.           Dzisiaj nabożeństwo majowe będzie odprawione zgodnie z naszym zwyczajem o godz. 18.00. Tak będzie do końca miesiąca. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

3.           We wtorek, 16 maja, przeżywać będziemy doroczne Święto Patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika. Po Wieczornej Eucharystii pomodlimy się za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II i ucałujemy Jego Relikwie.

4.           W piątek, jako trzeci miesiąca, obchodzić będziemy Parafialny Dzień Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00, Koronką, rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 18.00 oraz Mszą Świętą wotywną o Miłosierdziu Bożym o godz. 18.30.

5.           W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

üw poniedziałek o 16.30 dla dzieci I klas szkoły podstawowej;

üwe wtorek o godz. 16.15 próba dzieci komunijnych - wszystkie dzieci przynoszą ze sobą niedzielki;

üw środę o godz. 16.30 dla dzieci II klas szkoły podstawowej, a o godz. 19.15 dla rodziców dzieci komunijnych.

6.    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.