• ółążść‡

 

Święta

Środa, XIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

Wyszukiwanie

Sonda

Czy podczas wakacyjnych wyjazdów odwiedzasz sanktuaria i znane miejsca pielgrzymkowe?

Tak, staram się odwiedzić takie miejsce w każde wakacje.

Tak, zawsze szukam sanktuarium w pobliżu miejsca wypoczynku.

Nie, nawet nie pomyślałem/am, o takiej możliwości.

Spróbuję to zrobić w tym roku.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

05. 07. 2020

 

1.      Obchodzimy XIV. Niedzielę zwykłą, pierwszą niedzielę lipca. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od g. 17.00 i nabożeństwo do Najdroższej Krwi Chrystusa o g. 17.30.

2. W tym tygodniu obchodzimy: jutro 06 VII – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; 08 VII – św. Jana z Dukli; w sobotę 11 VII – święto św. Benedykta z Nursji Patrona Europy

3. Od poniedziałku do soboty przebłagalna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

5. Aż do zakończenia wakacji poranne Msze św. w tygodniu będą odprawiane o g. 7.00, a kościół otwierany o g. 6.30. Spowiedź będzie w tygodniu przed każdą Mszą św. a w niedziele tylko przy obecności drugiego księdza.

6. W przyszłym tygodniu będziemy mogli uczestniczyć w Nabożeństwie Fatimskim oraz w dniu Matki Bożej Szkaplerznej. Osoby, które chcą przyjąć szkaplerz święty już teraz prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.


7.  W najbliższą sobotę, 11 lipca, ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych. Prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana z Komunią św.

8. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

9. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na g. 7.00: we wtorek, środę i piątek.

 

10. Dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane przysługuje tylko osobom z objawami infekcji. Dla chorych  transmitujemy przez Internet z naszego kościoła Msze św. o godz. 10.30 i o 12.00. Na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

28. 06. 2020

1.      Dzisiejsza XIII. Niedziela zwykła w naszej Wspólnocie obchodzona jest jako dzień odpustu parafialnego. Suma z procesją o g. 10.30. Dziękujemy ks. Andrzejowi Janickiemu, proboszczowi z Osieka Łużyckiego za przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia kazań odpustowych. Zapraszamy na Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 17.30.

2. Wdzięcznością ogarniamy wszystkie osoby, które pomogły w przygotowaniu naszego triduum odpustowego: za modlitwę uwielbienia, za asystę liturgiczną, za posprzątanie świątyni i terenu wokół kościoła, za podarowane pyszne ciasta. Bóg zapłać!

3.  W tym tygodniu obchodzimy: jutro 29 VI – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zbieramy świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej; w piątek 03 VII – święto św. Tomasza Apostoła; przypada też I czwartek i I piątek miesiąca – spowiedź podczas adoracji przed wieczorną Eucharystią

4.  W pierwszą sobotę zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na adorację od g. 8.00, a następnie na Mszę św. ze zmianą tajemnic różańcowych o g. 9.00.

5.  Od poniedziałku do soboty przebłagalna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00. Na jej zakończenie w czerwcu odmawiamy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

6.  Aż do zakończenia wakacji poranne Msze św. w tygodniu będą odprawiane o g. 7.00, a kościół otwierany o g. 6.30. Spowiedź będzie w tygodniu przed każdą Mszą św. a w niedziele tylko przy obecności drugiego księdza.

7. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

8. Dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane przysługuje tylko osobom z objawami infekcji. Dla chorych  transmitujemy przez Internet z naszego kościoła Msze św. o godz. 10.30 i o 12.00. Na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

 

 

www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

21. 06. 2020

1.      Obchodzimy XII Niedzielę zwykłą. Zapraszamy na Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 17.30.

2. Dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane przysługuje osobom, z objawami infekcji. Dla chorych  transmitujemy przez Internet z naszego kościoła Msze św. o godz. 10.30 i o 12.00. Na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

3. Ten tydzień upływać będzie pod znakiem uroczystości św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej Parafii. A oto program naszego świętowania:

·        we środę 24 VI – Msze św. o g. 6.45, 9.00 i 18.00; g. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

·        w piątek 26 VI – adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź odpustowa od g. 17.00

·        w sobotę 27 VI – Msza św. o g. 18.00 z oprawą muzyczną przygotowaną przez młodzież i rodziców, a po Eucharystii czas adoracji i uwielbienia Jezusa

·        w niedzielę 28 VI – główny Odpust – Msze św. z kazaniem odpustowym w porządku niedzielnym, o g. 10.30 – suma z procesją; kaznodzieją Odpustu będzie proboszcz z Osieka Łużyckiego – ks. Andrzej JANICKI

4. Od poniedziałku do piątku przebłagalna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00. Na jej zakończenie w czerwcu odmawiamy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem środy).

5. We wtorek, 23 czerwca, naszą modlitwą otoczymy wszystkich ojców, zwłaszcza tych, którzy w tym roku po raz pierwszy cieszą się z narodzin swego potomstwa.

6. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

7. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w obchodach oktawy Bożego Ciała i angażowali się w śpiew, niesienie feretronu, sztandarów i baldachimu. Szczególne podziękowanie składam dziewczynkom, które sypały kwiaty podczas procesji.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

14. 06. 2020

 

1. Dziś mamy XI Niedzielę zwykłą. Zapraszamy jeszcze na Nabożeństwo do Serca Jezusowego i procesję w Oktawie Bożego Ciała o g. 17.30.

2.  Dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane przysługuje osobom, z objawami infekcji. Dla chorych  transmitujemy przez Internet z naszego kościoła Msze św. o godz. 10.30 i o 12.00. Na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

3.  W tym tygodniu wspominamy: we środę 17 VI św. Brata Alberta Chmielowskiego; 19 VI – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; 20 VI – Niepokalanego Serca NMP;

4.  Od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. odbędą się procesje eucharystyczne, więc nie będzie adoracji przed Mszą św. 

5.  W tym tygodniu przebłagalna adoracja Najśw. Sakramentu odbywać się będzie w piątek i w sobotę od g. 17.00 do 18.00. Na jej zakończenie w czerwcu odmawiamy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

6.   We środę nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.30.

7.  Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę, 20 VI br., o g. 10.00. Serdecznie zapraszamy też chłopców, którzy chcą być ministrantami, zwłaszcza tych, którzy w tym roku przyjęli I Komunię św.

8.  Już dziś gorąco zapraszamy na czuwanie i modlitwę uwielbienia w sobotę, 27 czerwca, przed odpustową niedzielą, w naszym kościele parafialnym. Uroczysty odpust obchodzić będziemy w tym roku w niedzielę 28 czerwca.

9. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. Na ręce ks. Łukasza odpowiedzialnego za tegoroczne przygotowanie bierzmowania składam wszystkim podziękowania za trud włożony w przygotowanie liturgii, za przygotowanie świątyni i terenu przykościelnego oraz za pobożny udział we Mszy św. z ks. Biskupem.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

07. 06. 2020

1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej wspólnocie to także dzień I Komunii św. dla dzieci, które nie przystępowały do tego sakramentu indywidualnie. Nabożeństwo do Serca Jezusowego o g. 17.30.

2. Dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane przysługuje osobom, z objawami infekcji. Zostały zniesione limity wiernych w kościele, ale nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Dla chorych  transmitujemy przez Internet z naszego kościoła Msze św. o godz. 10.30 (dziś wyjątkowo o 10.00) i o 12.00. Na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

3. W tym tygodniu wspominamy: jutro 08 VI św. Jadwigi Królowej; 11 VI – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej; 13 VI –św. Antoniego Padewskiego;

4. W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a o g. 12.00 będzie procesja wokół kościoła z Najśw. Sakramentem.

5. W piątek po Bożym Ciele odbędzie się uroczystość bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę przypada 13 dzień czerwca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: od g. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu, o 19.00 uroczysta Msza św., a po niej procesja Fatimska.

7. W tym tygodniu przebłagalna adoracja Najśw. Sakramentu odbywać się będzie od poniedziałku do czwartku od g. 17.00 do 18.00, ze względu na „biały tydzień” Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy.

8.  We środę nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.30.

9. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W imieniu naszej Wspólnoty parafialnej dziękuję za dary ołtarza od Rodziców Dzieci Komunijnych. Widoczną pamiątką tego wydarzenia będzie nowy dywan, a także wyremontowany przedsionek świątyni, za który dziękuję Państwu Zagajewskim, a szczególnie Panu Krzysztofowi Zagajewskiemu.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

31. 05. 2020

1.  Dziś radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe o g. 17.30.

2. Nasz Biskup zniósł ogólną dyspensę od udziału we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Przysługuje ona od dziś tylko osobom z objawami infekcji (kaszel, katar, gorączka). Zostały zniesione limity wiernych w kościele, ale nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Pozostawiamy jeszcze niedzielną  transmisję z naszego kościoła Mszy św. o godz. 10.30 i o 12.00 dla chorych na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

3. W tym tygodniu wspominamy: jutro 01 VI Święto NMP Matki Kościoła; 2 VI – NMP Łaskawej z Krzeszowa; 3 VI – św. Karola Lwangi i Towarzyszy; 4 VI – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 5 VI – św. Bonifacego

4. Zapraszamy na przebłagalną adorację Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty (także w piątek) od g. 17.00 do 18.00. W czerwcu adorację kończyć będziemy Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.

5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy po wieczornej Eucharystii.

6. W I sobotę m-ca od g. 8.00 adoracja dla Róż Różańcowych, a o 9.00 Msza św.

7. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie w kościele, we środę 03 czerwca, o godz. 19.00.

8. SPOWIEDŹ ŚW. powraca do konfesjonałów: w tygodniu przed Mszą św., a w niedziele podczas Eucharystii.

9. KANCELARIA zostaje otwarta na ogólnych zasadach.

10.Całą służbę liturgiczną zapraszamy na spotkanie w sobotę o g. 10.00.

11.Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele parafialne. Bóg zapłać!

12.Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

13. W następną niedzielę przeżywać będziemy I Komunię św. o g. 10.00 i 12.00. Bardzo prosimy, aby nasi Parafianie niezaangażowani w to wydarzenie wzięli udział w innych godzinach Mszy św. lub w sobotę wieczorem.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

24. 05. 2020

1. Obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o g. 17.30 – wraz z Maryją w tym tygodniu czekamy na dar Ducha Świętego. Dziś w naszej diecezji 6-u nowo wyświęconych księży sprawuje swoje prymicje w rodzinnych parafiach.

2. Przypominamy, że w naszej świątyni podczas epidemii obecnie może gromadzić się na modlitwie 72 osoby. Nadal w niedziele transmitujemy z naszego kościoła mszę św. o godz. 10.30 i o 12.00 oraz codzienne nabożeństwo majowe o g. 17.30: na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

3.  W tym tygodniu wspominamy: we wtorek 26 V – św. Filipa Neri oraz modlimy się za nasze Mamy; 29 V – św. Urszuli Ledóchowskiej

4.  W czasie epidemii zapraszamy na przebłagalną adorację Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00. Codziennie także nabożeństwo majowe do Matki Bożej o g. 17.30.

5.  We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii.

6.  Pielgrzymów z naszej Grupy Zgorzeleckiej zapraszamy na spotkanie w sobotę, 30 maja, o godz. 15.00 do naszego kościoła.

7.  Podczas obowiązujących ograniczeń SPOWIEDŹ ŚW. nadal odbywa się w zakrystii podczas codziennej adoracji popołudniowej od g. 17.00 do 17.30.

8. Sprawy KANCELARYJNE załatwiamy bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz Parafii. Bóg zapłać!

10.Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.

11.Zapraszamy na CZUWANIE przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. w sobotę, 30 maja. Oto program: 20.00- adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą uwielbienia; 21.30- adoracja w ciszy; 21.45- konferencja i przygotowanie do Mszy św.; 22.30- Eucharystia o Duchu Świętym

12.Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową:

adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

17. 05. 2020

1.  Obchodzimy VI. Niedz. Wielkanocną, a za tydzień Wniebowstąpienie Pańskie. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o g. 17.30.

2. Jutro – 18 maja - przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Podczas Mszy św. udzielimy błogosławieństwa relikwiami naszego Wielkiego Papieża.

3. Zgodnie z nowym zarządzeniem w naszej świątyni może gromadzić się na modlitwie 72 osoby.

4. Nadal w niedziele transmitujemy z naszego kościoła mszę św. o godz. 10.30 i o 12.00 oraz codzienne nabożeństwo majowe o g. 17.30: na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

5. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przeżywamy Dni Krzyżowe, czyli modlimy się o dobre urodzaje, za głodujących, a w tym roku także o ustanie zarazy.

6. W czasie epidemii zapraszamy na przebłagalną adorację Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00. Codziennie także nabożeństwo majowe do Matki Bożej o g. 17.30.

7. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii.

8. Podczas obowiązujących ograniczeń SPOWIEDŹ ŚW. nadal odbywa się w zakrystii podczas codziennej adoracji popołudniowej od g. 17.00 do 17.30.

9.  Sprawy KANCELARYJNE załatwiamy bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.

10.Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz Parafii. Bóg zapłać!

11.Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.

12.W obecnych warunkach I Komunia może odbyć się 07 VI, w dwóch grupach. Nadal jest też możliwość indywidualnego przyjęcia I Komunii przez dzieci. Zapraszam Rodziców dzieci I- Komunijnych (po 1 osobie z rodziny) na obowiązkowe spotkanie organizacyjne jutro, 18 V o g. 19.00, w kościele.

 

13.Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową: adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

10. 05. 2020

 

1.   1. Mamy dziś V. Niedzielę Wielkanocną.Zapraszamy na nabożeństwo majowe o g. 17.30.

 2. W Niedziele TRANSMITUJEMY Z NASZEGO KOŚCIOŁA MSZĘ ŚW. o godz. 10.30 oraz 12.00 oraz codzienne nabożeństwo majowe o g. 17.30. Wszystko na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

 3. Kościół wspomina: we środę 13 V- NMP Fatimskiej; we czwartek 14 V – Święto św. Macieja Apostoła; w sobotę 16 V – Święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski;

 4. W czasie epidemii zapraszamy na przebłagalną adorację Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00. Codziennie także nabożeństwo majowe do Matki Bożej o g. 17.30.

 5.  We środę w związku z dniem Matki Bożej Fatimskiej wieczorny porządek modlitwy będzie zmieniony:

- o g. 18.00 – indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu

- o g. 18.30 – nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską

- o g. 19.00 – uroczysta Msza św. „Fatimska”

- po Mszy św. różaniec Fatimski

 6. Ze względu na trwające ograniczenia SPOWIEDŹ ŚW. nadal odbywa się w zakrystii podczas codziennej adoracji popołudniowej od g. 17.00 do 17.30.

 7. Sprawy KANCELARYJNE załatwiamy bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.

8.  Wdzięcznością ogarniamy naszych Parafian, którzy w trudnym czasie pamiętają o materialnym bycie naszej parafii. Za wszystkie składane ofiary i przelewy na konto bankowe wyrażamy serdeczne Bóg zapłać!

 9. Zachęcamy do nabycia „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” oraz świec Caritas, które są naszą cegiełką na rzecz dzieł prowadzonych przez legnicką Caritas.

 

 10.Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową:

adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

03. 05. 2020

 

1.      Obchodzimy IV. Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Następnie o g. 17.30 nabożeństwo majowe.

 2.      W Niedziele TRANSMITUJEMY Z NASZEGO KOŚCIOŁA MSZĘ ŚW. o godz. 10.30 oraz 12.00 oraz codzienne nabożeństwo majowe o g. 17.30.

Wszystko na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

 3.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy wieczornej.

 4.      Kościół wspomina: jutro 04 V- św. Floriana; we środę 06 V – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; 07 V – I czwartek miesiąca, w piątek 08 V – Uroczystość św. Stanisława biskupa Patrona Polski;

 5.      W czasie epidemii zapraszamy na przebłagalną adorację Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00. Codziennie także nabożeństwo majowe do Matki Bożej o g. 17.30.

 6.      Ze względu na trwające ograniczenia SPOWIEDŹ ŚW. nadal odbywa się w zakrystii podczas codziennej adoracji popołudniowej od g. 17.00 do 17.30.

 7.      Sprawy KANCELARYJNE załatwiamy bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.

  8.      Wyrażamy podziękowanie wszystkim PARAFIANOM, którzy w trudnym czasie kwarantanny pamiętają o materialnym bycie naszej parafii. Za wszystkie składane ofiary i przelewy na konto bankowe wyrażamy serdeczne Bóg zapłać!

 9.      Zachęcamy do nabycia „Niedzieli” oraz świec Caritas, które są naszą cegiełką pomagającą w utrzymaniu dzieł prowadzonych przez legnicką Caritas.

  10.Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową, gdzie można znaleźć bieżące informacje.

Adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

26. 04. 2020

1.   Dziś III. Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego. Dzisiaj od godz. 17.00 włączymy się w narodowe czytanie Pisma Świętego – będziemy czytać Ewangelię wg św. Mateusza. Następnie o g. 17.30 Nieszpory niedzielne.

 2. Przypominamy, że w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 55 osób przy otwartych balkonach (oprócz pełniących posługę). Prosimy, aby zajmować miejsca specjalnie oznaczone dla zachowania odstępu.

3. W Niedziele nadal TRANSMITUJEMY Z NASZEGO KOŚCIOŁA MSZĘ ŚW. o godz. 10.30 oraz 12.00. Dziś też dodatkowa transmisja od godz. 17.00 do zakończenia Nieszporów. Wszystko na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

4.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy wieczornej.

5.  Kościół wspomina: we środę 29 IV- Święto św. Katarzyny Sieneńskiej; w piątek 01 V – św. Józefa Robotnika i I piątek miesiąca; w sobotę 02 V – Uroczystość NMP Królowej Polski i I sobota miesiąca;

6.  W sobotę porządek nabożeństw będzie zmieniony: od g. 8.00 do 9.00 - adoracja, o g. 9.00 Msza św., następnie Msze św. o g. 10.30 i o g. 18.00.

7.  Od piątku NABOŻEŃSTWA MAJOWE codziennie o g. 17.30.

8. Spowiedź św. odbywa się w zakrystii podczas codziennej adoracji popołudniowej od g. 17.00 do 17.45 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

9.  Codziennie od poniedziałku do soboty przebłagalna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00. 

10.Wyrażamy podziękowanie wszystkim PARAFIANOM, którzy w trudnym czasie kwarantanny pamiętają o materialnym bycie naszej parafii. Za wszystkie składane ofiary i przelewy na konto bankowe wyrażamy serdeczne Bóg zapłać!

11.Prasa katolicka do nabycia w niedzielę oraz w tygodniu.

12. Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową, gdzie na bieżąco można znaleźć teksty i informacje dotyczące życia parafialnego. Adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

19. 04. 2020

 

1.   1. Obchodzimy II. Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj od godz. 15.00 trwać będzie specjalna indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu. Uczcimy Chrystusa Zmartwychwstałego. Ufamy, że dla Jego bolesnej męki Ojciec Niebieski okaże miłosierdzie nam i całemu światu!

2. Od jutra, zgodnie z zaleceniem władz, w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach 55 osób przy otwartych balkonach (oprócz pełniących posługę). Prosimy, aby zajmować miejsca specjalnie oznaczone dla zachowania odstępu.

3.  W Niedziele nadal TRANSMITOWAĆ będziemy Z NASZEGO KOŚCIOŁA MSZĘ ŚW. O G. 10.30 oraz 12.00. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

4.  Zapraszamy w tygodniu na Msze św. o g. 6.45 i 18.00. z zachowaniem zasady max. 55 osób uczestniczących.

5.  Spowiedź św. odbywa się w zakrystii podczas codziennej adoracji popołudniowej od g. 17.00 do 17.45 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

6.  Codziennie od poniedziałku do soboty indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00.

7.  Wyrażamy podziękowanie wszystkim PARAFIANOM, którzy w trudnym czasie kwarantanny pamiętają o materialnym bycie naszej parafii. Za wszystkie ofiary składane w kopertach i poprzez konto bankowe na cele parafialne; serdeczne Bóg zapłać!

 

8.  Prasa katolicka do nabycia w niedzielę oraz w tygodniu.

9. Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową, gdzie na bieżąco można znaleźć teksty i informacje dotyczące życia parafialnego. Adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

 

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 05. 04. 2020

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Trwa STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO.  W kościołach podczas nabożeństw może zgromadzić się maksymalnie 5 osób (oprócz pełniących posługę).

 2.  Zachęcamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas TRANSMISJI MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA. Dziś transmisja o g. 10.30 oraz dla dzieci o g. 12.00. Msze św. będą transmitowane na kanale YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCdRtU7o1AZIK3c7UqzluzOQ/live/

3.  W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. odprawiamy bez zmian z zachowaniem zasady 5 uczestników, a pierwszeństwo udziału pozostawmy tym, którzy ofiarowali intencję Mszy św. W Triduum Paschalne w liturgii mogą wziąć udział tylko Osoby, które ofiarowały intencje za swoich bliskich.

4.   Codziennie od poniedziałku do środy indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00.

5.  W Triduum Paschalne wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła będą transmitowane (link jak wyżej). Będziemy je odprawiać w następującym porządku:

- Msza św. Wieczerzy Pańskiej w WIELKI CZWARTEK – godz. 18.30

- adoracja Eucharystyczna (bez udziału wiernych – od zakończenia liturgii wieczornej do godz. 20.00)

- Jutrznia w WIELKI PIĄTEK – godz. 8.00

- Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek – godz. 18.30

- adoracja przy Grobie Pańskim (bez udziału wiernych – od zakończenia liturgii wieczornej do godz. 20.30)

- Jutrznia w WIELKĄ SOBOTĘ – godz. 8.00

- adoracja przy Grobie Pańskim (bez udziału wiernych – od zakończenia Jutrzni do godz. 9.30)

- WIGILIA PASCHALNA w Wielką Noc – godz. 20.30

6. Święcenie pokarmów odbywać się będzie poprzez modlitwę przy wielkanocnym stole – po szczegóły odsyłamy na naszą stronę parafialną:www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

7.  7.  Wyrażamy podziękowanie za wszystkie ofiary składane w kopertach i poprzez konto bankowe na cele parafialne.

8.  Prasa katolicka oraz wielkanocne świece Caritas do nabycia w niedzielę oraz w tygodniu.

 

9.  Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową, gdzie na bieżąco można znaleźć teksty i informacje dotyczące życia parafialnego. Adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 29. 03. 2020

1.      Obchodzimy V. Niedzielę Wielkiego Postu. Aż do Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże w naszych świątyniach, ale możemy też uczynić to w domach. Trwa STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO.  W kościołach podczas nabożeństw może zgromadzić się maksymalnie 5 osób (oprócz pełniących posługę).

 2.   OD DZISIEJSZEJ NIEDZIELI SPRÓBUJEMY TRANSMISJI NA ŻYWO TAKŻE Z NASZEGO KOŚCIOŁA PODCZAS MSZY ŚW. O G. 10.30. Msza św. będzie transmitowana na Facebook-u pod adresem: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu lub pod linkiem:  https://www.facebook.com/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-%C5%9Bw-Jana-Chrzciciela-w-Zgorzelcu-100764114918310/

 3.  W tygodniu Msze św. i inne nabożeństwa odprawiamy bez zmian z zachowaniem zasady 5 osób uczestniczących. Pierwszeństwo udziału pozostawmy tym, którzy ofiarowali intencję Mszy św.

 4.  Codziennie od poniedziałku do soboty indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do 18.00.

 5.  Wyrażamy podziękowanie za wszystkie ofiary składane w kopertach i poprzez konto bankowe na cele parafialne Boży grób.

 6.  Prasa katolicka do nabycia w niedzielę oraz w tygodniu, tak samo są także do nabycia wielkanocne świece Caritas.

 7.  Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski oraz władz państwowych zachęcamy, aby w czasie zagrożenia epidemicznego korzystać z możliwości udziału we Mszy św. i nabożeństwach poprzez transmisje telewizyjne, radiowe czy internetowo z naszego kościoła.

 8.  Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Przygotujmy w naszych domach palmy z dostępnych gałązek – niech przypominają nam o zbliżającej się Wielkanocy!

 9.  Zachęcam do kontaktu z naszą Parafią poprzez stronę internetową, gdzie na bieżąco można znaleźć teksty i informacje dotyczące życia parafialnego. Adres strony: www.janchrzcicielzg.parafia.info.pl

 

FUNKCJONOWANIE PARAFII PODCZAS EPIDEMII (OBOWIĄZUJE AŻ DO ODWOŁANIA)

1.      W KOŚCIOŁACH PODCZAS NABOŻEŃSTW MOŻE ZGROMADZIĆ SIĘ MAKSYMALNIE 5 OSÓB (oprócz pełniących posługę).

 2.      MSZE ŚWIĘTE – PORZĄDEK POZOSTAJE NIEZMIENIONY

 3.      NABOŻEŃSTWA – WSZYSTKIE ZOSTAJĄ ODWOŁANE

 4.      ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – JAKO INDYWIDUALNA PRAKTYKA: OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY OD G. 17.00 DO 18.00, A W PIĄTKI OD G. 15.00 DO 18.00

 5.      KANCELARIA PARAFIALNA – SPRAWY KANCELARYJNE ZAŁATWIAMY PO MSZY ŚW. RANNEJ LUB WIECZORNEJ.

 6.      ODWIEDZINY CHORYCH – TYLKO NA ZGŁOSZENIE

 7.      Ze względu na panującą epidemię jesteśmy zmuszeni dla dobra wiernych odwołać:

-  wszelkie spotkania grup i wspólnot parafialnych

- rekolekcje wielkopostne

- specjalne Drogi krzyżowe

 8.      NA MSZY ŚW. PIERWSZEŃSTWO UDZIAŁU POZOSTAWIAMY TYM WIERNYM, KTÓRZY OFIAROWALI INTENCJĘ MSZY ŚW.

 9.      PRASĘ KATOLICKĄ – MOŻNA ZAKUPIĆ W NIEDZIELE ORAZ W TYGODNIU.

 10.WYRAŻAMY PODZIĘKOWANIE ZA WSZYSTKIE OFIARY SKŁADANE W KOPERTACH I POPRZEZ KONTO BANKOWE NA CELE PARAFIALNE.

 

 Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski oraz władz państwowych zachęcamy, aby w czasie zagrożenia epidemicznego korzystać z możliwości udziału we Mszy św. i nabożeństwach poprzez transmisje telewizyjne i radiowe nie tylko w niedziele ale i w tygodniu. Dla ważności takiego udziału wymagana jest transmisja „na żywo”.

ANEKS DO OGŁOSZEŃ Z 15 MARCA br.

Drodzy Parafianie, ochrona przed pandemią powoduje wciąż nowe niedogodności dnia codziennego, które dotyczą także duchowego życia naszej Wspólnoty. Biskup Legnicki wydał nowe zarządzenie, w którym m.in. ogranicza do minimum wspólne praktyki pobożne w świątyniach naszej diecezji. Dlatego aż do odwołania nie będą odprawiane wspólne nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Nie likwidujemy zaś (na razie) indywidualnej możliwości adoracji Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od 17.00 do 18.00, a w piątek od 15.00 do 18.00. Bez zmian pozostają też godziny odprawianych Mszy św., na które zapraszamy zwłaszcza tych, którzy ofiarowali intencje.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

15. 03. 2020

1.      Mamy dziś III. Niedzielę Wielkiego Postu. Przeżywamy ją w czasie ogłoszonego STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO.  W kościołach podczas nabożeństw może zgromadzić się maksymalnie 50 osób.

 2.      Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.15.

 3.      W tygodniu Msze św. i inne nabożeństwa odprawiamy bez zmian z zachowaniem zasady 50 osób uczestniczących. Dlatego pierwszeństwo udziału pozostawmy tym wiernym, którzy ofiarowali intencję Mszy św.

 4.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Osobiste intencje możemy przynieść do zakrystii przed nabożeństwem.

 5.      We czwartek przypada Uroczystość św. Józefa: Msze św. o 6.45, 9.00 i 18.00.

 6.      W piątek rano Droga krzyżowa o g. 9.00, a po południu o godz. 17.15.

 7.      Codziennie od poniedziałku do soboty wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00, a w piątek od g. 15.00 do nabożeństwa Drogi krzyżowej. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi.

 8.      Ze względu na panującą epidemię jesteśmy zmuszeni dla dobra wiernych odwołać:

-  wszelkie spotkania grup i wspólnot parafialnych

- rekolekcje wielkopostne

- specjalne Drogi krzyżowe

 9.      Wyrażamy podziękowanie za wszystkie ofiary składane w kopertach i poprzez konto bankowe na parafialne cele remontowe i na Boży grób.

 10.Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, pismo Cuda i Łaski.

 11. Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski oraz władz państwowych zachęcamy, aby w czasie zagrożenia epidemicznego korzystać z możliwości udziału we Mszy św. poprzez transmisje telewizyjne i radiowe nie tylko w niedziele ale i w tygodniu. Dla ważności takiego udziału wymagana jest transmisja „na żywo”. 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

08. 03. 2020

  1.      Obchodzimy II. Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą „Ad Gentes” ze względu na pomoc, którą niesiemy dziś polskim misjonarzom rozsianym po całym świecie. Możemy ich wesprzeć poprzez modlitwę i ofiary zbierane do puszek, a także wysyłając sms o treści: MISJE na ten szlachetny cel: numer znajdziemy na plakacie.

2.       Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 17.15.

 3.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Osobiste intencje możemy przynieść do zakrystii przed nabożeństwem.

 4.      W piątek rano Droga krzyżowa o g. 9.00, a po południu z udziałem dzieci o godz. 17.15.

 5.      Zbiórka dla lektorów w sobotę o g. 9.00, a dla ministrantów i kandydatów o g. 10.00. Chętnych do zostania ministrantem zapraszamy na zbiórkę o g. 10.00.

 6.      Zachęcamy do wzięcia udziału w Drodze krzyżowej dla mężczyzn: dla ojców i synów – w sobotę 21 III . Będzie to 14 km w intencji przebłagalnej za Rodziny. Limit wieku nie obowiązuje. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii w celu lepszej organizacji tego wydarzenia.

 7.      Jutro, 09 marca, zapraszamy na spotkanie Oazy dla dorosłych w kościele św. Józefa Robotnika – początek na Mszy św. o godz. 18.00.

 8.      Wyrażamy podziękowanie za wszystkie ofiary składane w kopertach i poprzez konto bankowe na parafialne cele remontowe.

 9.      Na stoliku pod chórem leżą koperty do ofiar na BOŻY GRÓB. Można je składać na tacę.

 10.Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

11. Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w najbliższy wtorek 10 marca do Sali parafialnej na plebanii o godz. 19.30.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

01. 03. 2020

 1.      Dziś I. Niedziela Wielkiego Postu. Jednocześnie jest to I niedziela miesiąca: zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00, którą zakończymy wraz z nabożeństwem Gorzkich Żali o g. 17.15.

 2.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

 3.      W I czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 i spowiedź.

 4.      W I piątek miesiąca rano Droga krzyżowa o g. 9.00, a po południu adoracja i spowiedź od g. 17.00, a  Droga krzyżowa z udziałem dzieci o 17.15.

 5.      W I sobotę miesiąca adoracja prowadzona przez Róże Różańcowe od g. 8.00, a o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z udziałem wspólnot naszej Parafii.

 6.      Zbiórka dla całej służby liturgicznej w sobotę o g. 9.00.

 7.      Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę, 07 marca.

 8.      W okresie wielkiego postu zachęcamy do włączenia się w inicjatywy pokutne  osobiste i wspólnotowe: 

- Droga krzyżowa dla ojców i synów21 III - w intencji przebłagalnej za Rodziny;

- Nocna Droga Krzyżowa z Lubania do Zgorzelca – 03 / 04 IV;

- Rekolekcje wielkopostne – od 22 do 25 III;

- wsparcie dzieła Caritas poprzez zakup świątecznych świec;

- udział w wielkopostnej modlitwie o życie nienarodzonych: „40 DNI DLA ŻYCIA”- wystarczy zadeklarować 1. godzinę modlitwy; szczegóły na plakacie;

 9.      Za tydzień, 08 marca, będzie NIEDZIELA „AD GENTES”- dzień solidarności z polskimi misjonarzami. Poprzez modlitwę i ofiary zbierane do puszek będziemy wspierać polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. Można także wysłać sms na ten szlachetny cel: numer znajdziemy na plakacie.

 10.Przypominamy, że dziś możemy uczcić naszych do niedawna zapomnianych Bohaterów - Żołnierzy Wyklętych. O g. 12.00 bieg TROPEM WILCZYM- przy Domu Kultury, a wieczorem uroczystości w kościele św. Jadwigi.

 11. Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

23. 02. 2020

1.      Dziś VII. Niedziela zwykła. Rozpoczynamy w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszy św. o g. 12.00spotkanie z Rodzicami i Dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.Dziś także Nieszpory o godz. 17.30.

 2.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

 3.      26 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową. Zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem pokutnym, stąd obrzęd posypania popiołem, abstynencja i post ścisły. W tym dniu nie udziela się dyspensy. Popielcem rozpoczynamy Dni modlitw o ducha pokuty.

 4.      W okresie wielkiego postu mamy wiele okazji do modlitwy i uczynków pokutnych osobistych i wspólnych: 

- Gorzkie żale z nauką pasyjną– w niedziele o godz. 17.15
- Droga krzyżowa
dla dorosłych – w piątki o 9.00, a z udziałem dzieci – o 17.15
- Droga krzyżowa
dla ojców i synów21 III - w intencji przebłagalnej za Rodziny

- Nocna Droga Krzyżowa z Lubania do Zgorzelca – 03 / 04 IV

- Niedziela Ad gentes 08 III– przez modlitwę i ofiarę wesprzemy misjonarzy

- Rekolekcje wielkopostne – od 22 do 25 III;

 5.      Zapraszamy Kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII na spotkanie w piątek, 28 II o godz. 18.30 – po wieczornej Mszy św.

 6.      Zbiórka dla ministrantów w sobotę: o g. 9.00 – lektorzy, a o 10.00 – ministranci i kandydaci.

 7.      Za tydzień, w I. Niedzielę Wielkiego Postu rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 8.      Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji wielkopostnej modlitwy o życie nienarodzonych: „40 DNI DLA ŻYCIA”. Wystarczy zadeklarować 1. godzinę modlitwy. Szczegóły na plakacie.

 9.      W tym tygodniu w Zgorzelcu, w sobotę i niedzielę będziemy mogli uczcić naszych do niedawna zapomnianych Bohaterów - Żołnierzy Wyklętych. Szczegółowy plan obchodów na plakacie przed kościołem.

 10.Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.


 W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje w poniedziałek i piątek rano.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

16. 02. 2020 

1.      Przeżywamy VI Niedzielę zwykłą i jednocześnie III. niedzielę miesiąca – o g. 12.00 Msza św. „dywanikowa” z udziałem najmłodszych dzieciZapraszamy na Nieszpory o godz. 17.30.

 2.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę 22 II- Święto Katedry Św. Piotra Apostoła;

 3.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

 4.      W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 17.oo połączoną z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Następnie Msza św. o Bożym Miłosierdziu.

  5.      Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę o g. 9.00.

 6.      Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji wielkopostnej modlitwy o życie nienarodzonych: „40 DNI DLA ŻYCIA”. Szczegóły na plakacie.

 7.      Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny

8.      Za tydzień IV niedziela miesiąca. Zapraszamy na spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. o g. 12.00.

9.      W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje we środę i piątek rano.

10. W tym tygodniu, we środę kancelaria parafialna  wieczorem będzie nieczynna.

 Wszystkim wypoczywającym podczas ferii życzymy wiele Bożej radości i szczęśliwego powrotu do domu.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

09. 02. 2020

1.      Przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.30.

 2.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro, 10 II- św. Scholastyki; 11 II- NMP z Lourdes, Dzień Chorego; 14 II- Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy oraz św. Walentego;

 3.      We wtorek, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w naszej parafii będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić: chorzy, osoby starsze, i osoby które w najbliższych miesiącach czeka pobyt w szpitalu. Wcześniej od g. 17.00 będzie spowiedź św. W związku z tym od dziś do wtorku wieczór wystawiona będzie na stoliku pod chórem skrzynka intencji: możemy do niej wrzucić ofiarę wraz z imionami i nazwiskami chorych, za których będzie sprawowana Msza św. za przyczyną Matki Bożej z Lourdes. Przed Mszą św. we wtorek należy także zgłosić imiona i nazwiska osób, które przyjmą namaszczenie świętym olejem.

 4.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

 5.      Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę o g. 9.00.

 6.      Na ręce p. Krzysztofa Wilczka, naszego organisty, składamy podziękowanie za organizację Koncertu Kolęd w wykonaniu chórów z 4. zgorzeleckich Parafii. Koncert był bardzo udany. Warto powtórzyć tę inicjatywę także w innym czasie!

 7.      Dziękujemy za ofiary zebrane do puszek na pomoc zakonom kontemplacyjnym w ubiegłą niedzielę: zebraliśmy 1001 zł i 3 Euro.

 8.      Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 9.      Za tydzień, w III niedzielę miesiąca zapraszamy o g. 12.00 na Mszę św. „dywanikową” z udziałem najmłodszych dzieci.

 10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na Mszach św. porannych.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

02. 02. 2020

 

1.      W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień Matki Bożej Gromnicznej jest obchodzony jako Dzień Życia Konsekrowanego: jak co roku przeprowadzamy zbiórkę do puszek na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Dziś także I. Niedziela miesiącaz krótszą adoracją Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 16.00 ze względu na koncert kolęd.

 2.      Po południu serdecznie zapraszamy na specjalny Koncert Kolęd w wykonaniu chórów z czterech zgorzeleckich Parafii. Koncert będzie zwieńczeniem tegorocznego czasu kolędowania i naszej adoracji Dzieciątka Jezus. Początek o godz. 16.00.  W związku z tym wydarzeniem nie będzie wspólnych nieszporów.

 3.      W tym tygodniu liturgia przynosi nam wielkie bogactwo znaków: wspominamy: jutro, 03 II – św. Błażeja (będziemy błogosławić osoby cierpiące na choroby gardła); 05 II, w dniu św. Agaty, poświęcimy chleb i wodę. Zachęcamy, aby przynieść na Mszę św. wodę w zamkniętych naczyniach, którą będziemy przechowywać w domach na znak ochrony przed pożarami. Św. Agata jest także Patronką kobiet po mastektomii – będziemy modlić się za niewiasty z chorobą nowotworową;

 4.      We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

 5.      W tym tygodniu przypada też I. czwartek i I. piątek miesiąca. Zapraszamy na adorację i spowiedź od g. 16.00 do 17.00.

 6.      Zbiórka dla wszystkich ministrantów w sobotę o g. 9.00. 

7.      W najbliższą sobotę ks. Proboszcz odwiedzi chorych Parafian.

 8.      Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 9.      Zapraszamy na nauki przedślubne w Domu parafialnym przy kościele św. Bonifacego, dziś 02 II o godz. 19.00.

 10. W tym tygodniu są wolne intencje na Mszach św. porannych.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

19. 01. 2020

1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś mamy 3. niedzielę miesiąca – o g. 12.00 Msza św. „dywanikowa” z udziałem najmłodszych. Zapraszamy także na Nieszpory o g. 17.30.

2.      Od godz. 14.30 wyruszymy na wizytę duszpasterską do mieszkańców ul. Podwale i Jesiennej oraz Bocznej i Górnowiejskiej.

 3.    Kościół wspomina: we wtorek 21 I- św. Agnieszki, 24 I – św. Franciszka Salezego, 25 I – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W tym tygodniu pamiętamy także o naszych Babciach i Dziadkach, którym składamy najserdeczniejsze życzenia i wypraszamy dla nich wielu Bożych łask, a zwłaszcza zdrowia i pociechy z wnucząt.

4.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę o g. 17.30.

 5.  W czwartym tygodniu stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską:

- w poniedziałek 20 I – od g. 15.30 – ul. św. Jana 4-12; ul. św. Jana 5-21

- we wtorek 21 I – od g. 15.30 - ul. św. Jana 14-38; ul. św. Jana 23-37

- we środę 22 I – od g. 15.30 – ul. Orzeszkowej 1-16; ul. Orzeszkowej 18-28

- w czwartek 23 I – od g. 15.30 - ul. Orzeszkowej 30-48; ul. Orzeszkowej 50-55H

 6.    W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza wcześniej, mogą umówić się indywidualnie po Mszy św. Zachęcamy zwłaszcza tych, którzy wprowadzili się na teren naszej parafii.

 7.   KANCELARIA PARAFIALNA podczas kolędy czynna jest we środę przed południem od godz. 8.15 do 9.00.

 8.   Spowiedzi św. podczas kolędy możliwa jest w niedziele podczas Mszy św., a w tygodniu przed poranną Eucharystią.

 9.   Całą Służbę liturgiczną zapraszamy na zbiórkę w sobotę na g. 9.00.

 10.Otrzymaliśmy zaproszenie do kościoła św. Bonifacego na Koncert Kolęd w niedzielę 26 I o g. 18.30. Szczegóły na plakacie.

 11.Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 12.Zapraszamy na nauki przedślubne w Domu parafialnym przy kościele św. Bonifacego, dnia 02 II o godz. 19.00. Wcześniej należy zgłosić swój udział mejlowo: bonifacyzgc@wp.pl.

 

13. Już dziś zapraszamy na specjalny koncert kolęd w wykonaniu czterech zgorzeleckich chórów: W NIEDZIELĘ 02 LUTEGO o godz. 16.00 w naszej świątyni.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

12. 01. 2020

1.      Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z polską tradycją zachowamy świąteczny wystrój w kościele aż do 2 lutego. Dziś na Mszy św. o g. 12.00 Dzieci z Przedszkola nr 8 przedstawiają w naszej świątyni Jasełka. Dziękujemy Wykonawcom, Dyrekcji i Wychowawcom za przygotowanie pięknego widowiska!

2.      Zapraszamy na Nieszpory o g. 17.30.

3.      Od godz. 14.30 wyruszymy na wizytę duszpasterską do mieszkańców ul. Nad Kolejką Górską, Pogodnej i Wesołej.

 

4.      Kościół wspomina: w piątek 17 I- św. Antoniego opata

 5.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę o g. 17.30.

 6.      Od 18 do 25 I będzie trwał kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 7.      W trzecim tygodniu stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską:

- w poniedziałek 13 I – od g. 15.30 – ul. Sztygarska, Turowska, Radosna, Wiosenna, oraz ul. Baczyńskiego 2- 32(parzyste)

- we wtorek 14 I – od g. 15.30 - ul. Baczyńskiego 23- 1 oraz Baczyńskiego
                                                                  31a - 25 (nieparzyste)

- we środę 15 I – od g. 15.30 – ul. Reymonta, Czerwona i Zapiecek

- w czwartek 16 I – od g. 15.30 - ul. Francuska oraz Cienista i Andersa

- w piątek 17 I – od g. 15.30 - ul. Łużycka 9-33 i 28c oraz Łużycka 4-28b

- w sobotę 18 I – od g. 14.30 – ul. Łużycka 33a – 83 oraz Łużycka 32a-106

- w niedzielę 19 I – od g.14.30 –ul. Podwale, Jesienna i Boczna, Górnowiejska

 8.       KANCELARIA PARAFIALNA podczas kolędy czynna będzie w środy przed południem od godz. 8.15 do 9.00. W nagłych sprawach prosimy kontaktować się po Mszy św. porannej.

 9.      Podczas kolędy porządek Mszy św. w tygodniu i w niedziele pozostaje niezmienny – nie rezygnujemy z wieczornej Eucharystii.

 10.Podczas trwania kolędy zapraszamy do spowiedzi św. w niedziele podczas Mszy św., a w tygodniu przed poranną Eucharystią.

 11.Całą Służbę liturgiczną zapraszamy na zbiórkę w sobotę na g. 9.00.

 12.Jest nowa prasa katolicka: Niedziela, Mały i duży Gość Niedzielny.

 13.Parafia św. Jadwigi zaprasza nas na Modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie dziś o g. 15.00 oraz na Koncert Kolęd i Pastorałek dnia 17 I o g. 19.00. Szczegóły na plakacie.

 14. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu rano i wieczorem.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

05. 01. 2020

1.      Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Jest to równocześnie I niedziela miesiąca – zapraszamy na indywidualną adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do Nieszporów o g. 17.30.

2.      Od godz. 14.30 wyruszymy na wizytę duszpasterską do mieszkańców ul. Malczewskiego, Matejki, Konicza i Brandta

 3.      Jutro 6 I obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. tak jak w niedziele: o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Będziemy mogli wziąć ze sobą poświęconą kredę, by oznaczyć drzwi chrześcijańskich mieszkań.

 4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę o g. 17.30.

 5.      W drugim tygodniu stycznia kontynuujemy wizytę duszpasterską:

- we wtorek 07 I – od g. 15.30 -  ul. Zacisze i Al. Ujazdowska

- we środę 08 I – od g. 15.30 – Place: Dębowy, Kasztanowy, Klonowy i Rzeczki Dolne

- w czwartek 09 I – od g. 15.30 - ul. Okólna, Gwarków i Barbary

- w piątek 10 I – od g. 15.30 - ul. Chełmońskiego, Spokojna i Polana Brzozowa

- w sobotę 11 I – od g. 14.30 – ul. Kotsisa, Braci Gierymskich, Kossaka, Konrada Duszy, Słowackiego, Rolna

- w niedzielę 12 I – od g. 14.30 – ul. Nad Kolejką Górską, Pogodna i Wesoła

 6.       KANCELARIA PARAFIALNA podczas kolędy czynna będzie w środy przed południem od godz. 8.15 do 9.00. W nagłych sprawach prosimy kontaktować się po Mszy św.

 7.      W tym roku podczas kolędy porządek Mszy św. w tygodniu i w niedziele pozostaje niezmienny – nie rezygnujemy z wieczornej Eucharystii.

 8.      Podczas trwania kolędy zapraszamy do spowiedzi św. w niedziele podczas Mszy św., a w tygodniu przed poranną Eucharystią.

 9.      Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na jasełkaz udziałem dzieci z Przedszkola nr 8, które będziemy podziwiać za tydzień, czyli 12 I, na Mszy św. o g. 12.00.

 

10.Służbę liturgiczną zapraszamy na zbiórkę w sobotę na g. 16.00.

 

11.Jest nowa prasa katolicka z ciekawymi dodatkami w Niedzieli i Małym Gościu.

 

Są jeszcze wolne intencje mszalne: jutro w Trzech Króli na g. 12.00 oraz w następne dni tygodnia rano i wieczorem

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

29. 12. 2019

 

1.      Dziś Niedziela Świętej Rodziny. O g. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 2.      We wtorek, w ostatnim dniu grudnia, zapraszamy, by dziękować Panu Bogu za mijający rok: o 17.00 - adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie roku oraz uroczyste Te Deum.

 3.      We środę, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. W naszej parafii Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 4.      W I sobotę miesiąca zapraszamy na adorację od g. 8.00 do 9.00 i na Mszę św. ze zmianą tajemnic różańcowych o g. 9.00. Od stycznia 2020 r. w pierwsze soboty miesiąca poranna Eucharystia będzie tylko o g. 9.00. Pozostałe soboty – bez zmian.

 5.      W styczniu, ze względu na wizytę duszpasterską, nie będzie pierwszosobotnich odwiedzin chorych.

 6.      W pierwszym tygodniu stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską:

- we czwartek 02 I – od g. 15.30-  ul. Konopnickiej i ul. Szarych Szeregów

- w piątek 03 I – od g. 15.30 – ul. Górnicza i ul. Kochanowskiego

- w sobotę 04 I – od g. 14.30 – ul. Mickiewicza

- w niedzielę 05 I – od g. 14.30 – ul. Malczewskiego, Matejki, Konicza, Brandta

 7.       KANCELARIA PARAFIALNA podczas kolędy czynna będzie w środy przed południem od godz. 8.15 do 9.00. W nagłych sprawach prosimy kontaktować się po Mszy św.

 8.      W tym roku podczas kolędy porządek Mszy św. w tygodniu i w niedziele pozostaje niezmienny – nie rezygnujemy z wieczornej Eucharystii.

 9.      Podczas trwania kolędy zapraszamy do spowiedzi św. w niedziele podczas Mszy św., a w tygodniu przed poranną Eucharystią.

 10.Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na jasełkaz udziałem dzieci z Przedszkola nr 8, które będziemy podziwiać w Niedzielę Chrztu Pańskiego czyli 12 stycznia, na Mszy św. o g. 12.00.

11.Służbę liturgiczną zapraszamy na zbiórkę w sobotę na g. 10.00.

 

12.Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie nieczynna. Ważne i nagłe sprawy prosimy załatwiać po Mszy św. porannej.

 Są jeszcze wolne intencje mszalne w Nowy Rok i później.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

25. 12. 2019

 

 

Nasz Adwent 2019 roku wypełnił się. Dziś narodził się nam Zbawiciel świata! Niech Boże Dziecię napełni serca wszystkich Wiernych światłem swojej miłości! Niech błogosławi Rodzinom, Osobom samotnym, Chorym, a także wszystkim, którzy w naszej świątyni znajdują miejsce modlitwy i wspólnoty. Niech obdarzy Was mocną wiarą w to, że Bóg jest naszym jedynym Zbawicielem, w Nim mamy pomoc i obronę teraz i na wieki!

 1.     Wiele osób zaangażowało się w to, aby nasze świętowanie w kościele parafialnym było pełne piękna i duchowych przeżyć. Wraz z ks. Łukaszem dziękujemy przede wszystkim Panom, którzy zbudowali dekorację, ubrali choinki oraz osobom, które sprzątały świątynię i przygotowały świeże obrusy. Dziękujemy za przygotowanie świątecznej oprawy muzycznej organiście - p. Krzysztofowi, a także całej Służbie Liturgicznej pod opieką naszego akolity p. Jakuba. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę naszego Chóru, który uświetnia śpiewem „Pasterkę” o północy. Bóg zapłać!

 2.     Zapraszamy na Msze święte w naszej Parafii:

·        I DZIEŃ ŚWIĄT: godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

·        II DZIEŃ ŚWIĄT: tak jak w każdą niedzielę

·        Na św. Jana – w piątek zapraszamy na Msze św. z błogosławieniem wina o 6.45 i 18.00.

·        W sobotę, w Święto Młodzianków Męczenników – o g. 18.00 – specjalne błogosławieństwo małych dzieci.

 3.     Przyszła niedziela, to Niedziela Świętej Rodziny.

4.     Służbę liturgiczną zapraszamy w piątek, na g. 16.00, na świąteczne spotkanie opłatkowe. Zbiórki w sobotę nie będzie.

5.     Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie nieczynna. Ważne i nagłe sprawy prosimy załatwiać po Mszy św.

 BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO !

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

22. 12. 2019

 

1.     PrzeżywamyIV. Niedzielę adwentu. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na wspólne Nieszpory o g. 17.30.

2.     Dzisiaj IV niedziela miesiąca – po Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami i Dziećmi komunijnymi, zapraszamy!

 

3.     Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty w poniedziałek i wtorek o 6.45.

 

4.     We wtorek obchodzimy Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Na Pasterkę zapraszamy: o 21.00 lub o 24.00. O północy naszą modlitwę ubogaci śpiew Chóru parafialnego.

 

5.     W dzień Bożego Narodzenia Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

6.     W drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

7.     Są jeszcze wolne intencje w Oktawie Narodzenia Pańskiego: we czwartek, piątek i sobotę.

 

8.     Kto jeszcze nie ma, może zaopatrzyć się w Opłatek Wigilijny. Ofiary opłatkowe złożone w kopertach na tacę przeznaczymy na spłatę nowego ogrzewania oraz na nowe schody do kościoła, które wykonamy na wiosnę. Bóg zapłać!

 

9.      Jeszcze dzisiaj możemy wziąć od ministrantów pachnące sianko na wigilijny stół. Zebrane ofiary wspierają fundusz ministrancki.

 

10.                       Służbę liturgiczną zapraszamy w piątek, na g. 16.00, na świąteczne spotkanie opłatkowe. Zbiórki w sobotę nie będzie.

 

11.                       Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie nieczynna. Ważne i nagłe sprawy prosimy załatwiać po Mszy św.

 

 

12.                       Jest jeszcze niewielka ilość świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można je nabyć w sklepiku wraz ze świątecznym wydaniem gazet. W Niedzieli znajdziemy płytę z kolędami.

 

Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na spłatę ogrzewania kościoła tak w kopertach, jak i przelewem na konto parafialne.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

15. 12. 2019

 

1.     W III. Niedzielę adwentujesteśmy wezwani do radości – Pan jest już blisko! Dziś o g. 12.00 celebrujemy specjalną Mszę św. z najmłodszymi Parafianami. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na wspólne Nieszpory o g. 17.30.

 

2.     Kontynuujemy codzienne Roraty, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych: od poniedziałku do piątku o g. 18.00, a w sobotę o 6.45.

 3.     We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

 4.     Zachęcamy, by zaopatrzyć się w Opłatek Wigilijny. Wszystkie ofiary opłatkowe złożone w kopertach na tacę przeznaczymy na spłatę nowego ogrzewania oraz na nowe schody do kościoła, które wykonamy na wiosnę. Bóg zapłać!

 5.      Zbiórka służby liturgicznej w sobotę: o g. 9.00 Lektorzy, a o 10.00 Ministranci i Kandydaci.

 6.     Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we środę rano.

 7.     Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. W tym tygodniu jest jeszcze wolna intencja mszalna we środę rano.

 8.      Nasi ministranci rozprowadzają dzisiaj pachnące sianko na wigilijny stół. Niech nie braknie tego pięknego znaku w naszych domach! Zebrane ofiary wesprą fundusz ministrancki.

 9.      Uwaga Dzieci komunijne! Dzisiaj odbędzie się mierzenie do strojów komunijnych: w salce pod kościołem: od g. 15.00 – chłopcy, od g. 15.20 – dziewczęta. Za tydzień-22 XII, spotkanie z Rodzicami i Dziećmi komunijnymi, zapraszamy!

 10.    W najbliższy wtorek, 17 XII, w naszym kościele parafialnym odbędzie się przedświąteczny DZIEŃ SKUPIENIA ze spowiedzią św.

 PLAN DNIA SKUPIENIA:

1)    7.30 – 8.00 – Koronka do BM oraz konferencja ascetyczna o spowiedzi

2)    8.00 – wystawienie Najśw. Sakramentu

3)              8.00 – 9.00 – Spowiedź święta

4)    9.00 – Msza św. z kazaniem adwentowym

 

5)    16.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu

6)              16.30 – 18.00 – Spowiedź św.

7)    18.00 – Roraty

 

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

08. 12. 2019

 

1.     W tym roku II. Niedziela adwentu przynosi nam Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na wspólne Nieszpory o g. 17.30.

 

2.     Trwają codzienne Roraty, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych: od poniedziałku do piątku o g. 18.00, a w sobotę o 6.45.

 3.     W liturgii wspominamy: 13 XII – św. Łucji; 14 XII – św. Jana od Krzyża;

 4.     We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

 5.     Wychodząc z kościoła możemy zaopatrzyć się w Opłatek Wigilijny. Przypominamy, że w tym roku wszystkie ofiary złożone przy okazji Opłatka przeznaczymy na spłatę nowego ogrzewania oraz na nowe schody do kościoła, które wykonamy na wiosnę. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 6.      Zbiórka służby liturgicznej w sobotę: o g. 9.00 Lektorzy, a o 10.00 Ministranci i Kandydaci.

 7.     Można już ofiarować intencje mszalne na nowy rok. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne we wtorek, środę i sobotę.

 8.     Kontynuujemy akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To dzieło wesprzemy kupując świąteczne świece: w sklepiku lub w zakrystii.

 9.      W imieniu Ks. Sławomira z parafii MB Łaskawej zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Armenii i Gruzji. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 10.     W przyszłą niedzielę nasi ministranci będą rozprowadzać pachnące sianko na wigilijny stół. Zebrane ofiary wesprą fundusz ministrancki.

 11.     Uwaga Kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII. Zapraszamy na wspólne spotkanie w piątek 13 XII po Roratach, o g. 18.45.

 12.    We wtorek, 17 XII, w naszym kościele parafialnym odbędzie się przedświąteczny DZIEŃ SKUPIENIA ze spowiedzią św. od g. 8.00 do 9.00 i od g. 16.30 do 18.00. Spowiadać będą kapłani z całego dekanatu. Zapraszamy!

 13.     Za tydzień III niedziela miesiąca – zapraszamy najmłodszych Parafian wraz z Rodzicami na Mszę św. „dywanikową” o godz. 12.00.

 14. Uwaga Dzieci komunijne! Również w przyszłą niedziele odbędzie się mierzenie do strojów komunijnych: od g. 15.00 – chłopcy, od g. 15.20 – dziewczęta.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

01. 12. 2019

 1.     I Niedziela adwentu rozpoczyna przygotowanie do obchodów Narodzenia Pańskiego. W naszej Wspólnocie to także dzień poświęcenia opłatków na wigilijny stół.  Dzisiaj, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację NS od g. 15.00, którą zakończymy wspólnymi Nieszporami o g. 17.30.

 

2.     Od jutra rozpoczynamy Roraty, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci niechaj przyniosą lampiony na procesję. Msze roratnie odbywają się od poniedziałku do piątku o g. 18.00. A w sobotę o 6.45.

 3.     W liturgii wspominamy: we wtorek 03 XII – św. Franciszka Ksawerego, Patrona misji; 04 XII – św. Barbary, Patronki górników; 06 XII – św. Mikołaja; 07 XII – św. Ambrożego;

 4.     We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

 5.     W piątek, po Roratach, odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Rodzice, którzy z tej okazji pragną pomóc św. Mikołajowi proszeni są o kontakt w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii.

 6.     Kancelaria parafialna we środę wieczorem będzie nieczynna.

 7.     W I  czwartek i I piątek miesiąca, godzinę przed wieczorna Eucharystią odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. W I sobotę adoracja od g.8.00, a o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca.

 8.     Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w najbliższą sobotę.

 9.     Wychodząc z kościoła możemy się zaopatrzyć w lampiony roratnie oraz w Opłatek Wigilijny. W tym roku przy okazji Opłatka wszystkie złożone ofiary przeznaczymy na spłatę nowego ogrzewania oraz na nowe schody do kościoła, które wykonamy na wiosnę. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 10.     Zbiórka całej służby liturgicznej w sobotę: po Mszy św. o g. 9.00.

 11.    Informujemy, że jest już księga intencji na nowy rok. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

 12.    Rozpoczynamy akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jak zawsze to dzieło wesprzemy kupując świąteczne świece: w niedziele po każdej Mszy św. w sklepiku, a w tygodniu: w zakrystii.

13. Za tydzień, w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

24. 11. 2019

1.     Obchodzimy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – kończącą rok liturgiczny. Swoje święto patronalne obchodzą dziś m.in. nasi lektorzy i ministranci. Dziękujemy im  za służbę przy ołtarzu i za pomoc dla Wspólnoty parafialnej. Dziś także w naszej Parafii cieszymy się promocją 5 lektorów i 4 kandydatów na ministrantów. Gratulujemy Promowanym oraz ich Rodzicom, którzy życzliwie wspierają swoich synów.

Zapraszamy na wspólne Nieszpory o g. 17.30.

 2.     Dziś - IV niedziela miesiąca – spotkanie z Rodzicami i Dziećmi przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii św. po Mszy św. o g. 12.00.

 3.     W liturgii wspominamy: w sobotę 30 XI – Święto św. Andrzeja Apostoła;

 4.     We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

 5.     W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie w kościele Kandydatów do bierzmowania: z klas VIII – środa g. 18.30; z klas VII – poniedziałek g. 18.30; z klas VI – wtorek g. 18.30.

 6.     W najbliższą sobotę odbędzie się nabożeństwo na rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. A oto porządek nabożeństwa:

16.00 – rozpoczęcie Adoracji NS

16.30 – różaniec w intencji Parafian prowadzony przez Żywy Różaniec

17.00 – Wigilia z Liturgii Godzin oraz poświęcenie wieńca adwentowego

18.00  – Eucharystia I Niedzieli Adwentu.

 7.     Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę ogrzewania. W ubiegły wtorek zostało zamontowane nowe ogrzewanie dolnych ławek kościoła oraz prezbiterium, konfesjonałów i ławy przy kontuarze organisty. Raz do roku, w jedną niedzielę marca, zbierać będziemy specjalną tacę na opłacenie energii za ogrzewanie.

 8.     Serdecznie zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY w kościele św. Józefa w piątek po Mszy św. wieczornej.

 9.     Zapraszamy na zbiórkę służby liturgicznej w sobotę: g. 9.00 starsi a g. 10.00 młodsi.

 10.    Informujemy, że jest już księga intencji na nowy rok. W tym tygodniu są też wolne intencje mszalne, które możemy ofiarować za naszych bliskich.

 11. W naszym sklepiku są do nabycia czasopisma, m.in. „Mały Gość Niedzielny” z lampionem na roraty oraz kalendarze seminaryjne, które są „cegiełką” na potrzeby seminarium duchownego w Legnicy.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

17. 11. 2019

1.     Dziś nasza Parafia obchodzi Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Jest to III niedziela miesiąca, więc o g. 12.00 mamy specjalną Mszę św. z udziałem dzieci najmłodszych.

Zapraszamy na Nieszpory o g. 17.30.

 2.     W liturgii wspominamy: jutro 18 XI – bł. Karoliny Kózkówny; 20 XI – św. Rafała Kalinowskiego; 21 XI – Ofiarowanie NMP; 22 XI – Św. Cecylii – Patronki muzyki kościelnej; w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata;

 3.     We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

 4.     W minionym tygodniu „rozjaśniliśmy” teren przed fasadą świątyni, a na wiosnę odświeżymy ogrodzenie. Bóg zapłać za ofiary złożone na spłatę ogrzewania, które zostanie zamontowane w tym miesiącu. Bardzo dziękuję Panom, którzy zdemontowali istniejące ogrzewanie listwowe.

 5.     Zbiórka służby liturgicznej wyjątkowo w sobotę po Mszy wieczornej dla wszystkich ministrantów i kandydatów.

 6.     W naszym sklepiku są do nabycia czasopisma oraz kalendarze seminaryjne, które są „cegiełką” na potrzeby seminarium duchownego w Legnicy.

 7.     To ostatni tydzień modlitwy wypominkowej za naszych Zmarłych: w wyznaczone dni o godz. 18.30 sprawujemy w ich intencji specjalną Mszę św.

 8.     Poprzez organizację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przekazaliśmy środki zebrane ubiegłej niedzieli dla głodujących Mieszkańców Sudanu Południowego. Zebraliśmy 2104 zł i 54 euro.

 

Już za tydzień - IV niedziela miesiąca – spotkanie z Rodzicami i Dziećmi I-komunijnymi po Mszy św. o g. 12.00.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

10. 11. 2019

1.     Obchodzimy XXXII niedzielę zwykłą, jest to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przeprowadzamy zbiórkę pieniężną dla głodujących Mieszkańców Sudanu Południowego.

Zapraszamy na Nieszpory o g. 17.30.

 2.     W liturgii wspominamy: jutro 11 XI – św. Marcina z Tours; 12 XI – św. Jozafata; 13 XI – Pierwszych Męczenników Polskich; 16 XI – MB Ostrobramskiej

 3.     Jutro w naszej Ojczyźnie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Msze św. rano o g. 7.00, a wieczorem na g. 18.00 wraz z wypominkami patriotycznymi oraz za zmarłych kapłanów.

 4.     We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.30.

 5.     Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie, czy to w kopertach, czy przelewem na konto parafialne. W przedsionku kościoła założyliśmy nowe, aluminiowe okna, a w tym miesiącu zostanie też zainstalowane nowe ogrzewanie.

 6.     Otrzymaliśmy różne zaproszenia na jutrzejsze obchody Święta Niepodległości:

- Msza św. miejska w intencji Ojczyzny – w kościele św. Jadwigi, o g. 12.00

- Uroczystości miejskie pod „Pomnikiem Orła”- o g. 13.30

- Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych wraz z Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej i Orkiestry Mandolinistów: w Hali PGE Turów Arena o g. 17.00

 7.     W tym tygodniu przypada III. piątek miesiąca – zapraszamy na Koronkę i Adorację NS od g. 15.00.

 8.     Zbiórka służby ministranckiej w sobotę: o g. 9.00 – starsi a o g. 10.00 - młodsi.

 9.     W naszym sklepiku są do nabycia czasopisma oraz kalendarze seminaryjne, które są „cegiełką” na potrzeby seminarium duchownego w Legnicy.

 10.    Trwa modlitwa wypominkowa za naszych Zmarłych: w wyznaczone dni listopada o godz. 18.30 sprawujemy w ich intencji specjalną Mszę św.

11. Dzisiaj wyruszy z naszego kościoła  2. nocna Zgorzelecka Droga Krzyżowa z okazji 101. rocznicy niepodległości Polski. Trasa liczy 24 km. Ta Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny: idziemy na własną odpowiedzialność i we własnym tempie.  W tym roku intencją jest podziękowanie Panu Bogu za pontyfikat Jana Pawła II oraz za kapłanów. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy inicjatorom i uczestnikom!

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

03. 11. 2019

 1.     Obchodzimy XXXI niedzielę zwykłą. Z racji na I. niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00.

2.     Zapraszamy do modlitwy za zmarłych na naszym cmentarzu, w celu uzyskania odpustu zupełnego: od dzisiaj do piątku 08 XI włącznie gromadzimy się o g. 19.30 przy krzyżu obok kaplicy.

 3.     W liturgii wspominamy: jutro 04 XI – św. Karola Boromeusza; 09 XI – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

 4.     We środę nowenna do Matki Bożej N Pomocy o g. 17.30.

 5.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Od g. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań oraz spowiedzi św.

 6.     Dziękujemy za ofiary złożone na nasze legnickie seminarium duchowne, zebraliśmy 1146 zł i 3 euro.

 7.     Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie: do soboty uzbieraliśmy 17 800 zł. Przy instalacji, która będzie w tym miesiącu, zapłacimy I. ratę – 20 000 zł.

 8.     Zbiórka służby ministranckiej w sobotę: o g. 9.00 – starsi a o g. 10.00 - młodsi.

 9.     Serdecznie polecamy prasę katolicką i kalendarze w naszym sklepiku.

 10.    Odwiedziny chorych odbędą się w najbliższą sobotę - 09 listopada.

 11.    Narzeczonych, zapraszamy na kolejną edycję nauk przedślubnych. Początek dzisiaj 03 XI o g. 19.00, w sali przy kościele św. Bonifacego. Zapisy- mejlowo: bonifacyzg@wp.pl lub pod nr-em telefonu: 75 775 23 35.

 12.    Tegorocznąmodlitwę wypominkową za naszych Zmarłych rozpoczniemy od jutra 04 listopada o godz. 18.30 sprawując w ich intencji specjalną Mszę św.

 Organizujemy  2. nocną Zgorzelecką Drogę Krzyżową z okazji rocznicy niepodległości Polski: 10 XI. Trasa liczy 24 km. Ta Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny: idziemy na własną odpowiedzialność i we własnym tempie.  W tym roku intencją jest podziękowanie Panu Bogu za pontyfikat Jana Pawła II oraz za każdego kapłana, którego postawił na naszej drodze, prosząc o potrzebne łaski dla nich. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 listopada 2019 r. o godz. 19.15 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela. Informacje również na plakacie.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

27. 10. 2019

 1.     Mamy dziś XXX niedzielę zwykłą. To dzień spotkania z Rodzicami i Dziećmi, które w tym roku szkolnym przyjmą I-Komunię św. O godz. 17.15 różaniec.

 2.     W liturgii wspominamy: jutro 28 X– Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; 01 XI – Wszystkich Świętych; 02 XI – Dzień Zaduszny;

3.     We czwartek kończymy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Dzieci kończą nabożeństwo we środę.

4.     W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w kościele św. Jadwigi o g. 14.00 . Następnie procesja z 5-cioma stacjami. Będzie możliwość poświęcenia nowych nagrobków i krzyży. Prosimy o odpowiednie zachowanie na cmentarzu oraz o ostrożność na ulicach w pobliżu cmentarza.

 5.     Jak co roku w dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki zbierane będą do puszek ofiary na nasze legnickie seminarium duchowne.

 6.     W sobotę, 2. XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych– Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

 7.     Od niedzieli zapraszamy na cmentarz o g. 19.30, by pomodlić się przy krzyżu i zyskać odpust zupełny.

 8.     Zmiana tajemnic różańcowych w I sobotę miesiąca odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00.

 9.     Wypisane karty wypominkowe z ofiarami wrzucamy do skrzynki lub na tacę. Przypominamy, że ulice nie zamieszczone na wypominkach będą odczytane w ostatnim dniu modlitwy czyli 21 listopada.

 10.    Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie: do soboty uzbieraliśmy 16 400 zł. Do zapłacenia pierwszej raty przy instalacji potrzeba jeszcze 3600 zł.

 11.    Zachęcamy chłopców do wstąpienia do służby ministranckiej. Na Chrystusa Króla odbędzie się przyjęcie nowych Kandydatów i promocja Lektorów.

 12.    Serdecznie polecamy prasę katolicką i kalendarze w naszym sklepiku.

 13.    Odwiedziny chorych odbędą się w następną sobotę, czyli 09 listopada.

 14.    Narzeczonych, zapraszamy na kolejną edycję nauk przedślubnych. Początek w niedzielę 03 XI w sali przy kościele św. Bonifacego. Zapisy- mejlowo: bonifacyzg@wp.pl lub pod nr-em telefonu: 75 775 23 35.

 15. Tegoroczną modlitwę wypominkową za naszych Zmarłych rozpoczniemy od poniedziałku 04 listopada o godz. 18.30.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

20. 10. 2019

 

 1.     Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą.  Jest to także Niedziela Misyjna. Z racji III niedzieli miesiąca Msza św. o g. 12.00 jest przygotowana z myślą o naszych najmłodszych Parafianach.

Dzisiaj zapraszamy jeszcze na różaniec misyjny o g. 17.15.

 2.     W liturgii wspominamy: 22 X– św. Jana Pawła II;

 3.     KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna we wtorek, 22 X.

 4.     Trwamy we wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa, codziennie o g. 17.15.

 5.     Wypisane karty wypominkowe z ofiarami wrzucamy do skrzynki lub na tacę. Ulice nie zamieszczone na wypominkach będą odczytane w ostatnim dniu modlitwy czyli 21 listopada.

 6.     Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie: uzbieraliśmy już blisko 14 300 zł. Czyli do spłaty pierwszej raty przy instalacji potrzeba 5700 zł.  Bardzo dziękuję naszym Panom z Rady parafialnej, którzy założyli halogeny ledowe doświetlające środek kościoła. Serdecznie dziękuję także Panom, którzy pomagają założyć nową instalację elektryczną w budynku plebanii.

 7.     Zapraszamy chłopców do wstąpienia do służby ministranckiej. Najbliższa zbiórka w sobotę 26 X o g. 9.00 i 10.00.

 8.     Zapraszamy na „NABOŻEŃSTWO TAIZE”, które odbędzie się w piątek 25 X w kościele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu. Będzie to przygotowanie do światowego spotkania TAIZE- w tym roku we Wrocławiu.

 9.     Wspólnota Oazowa Ruchu Ś-Ż zaprasza na spotkanie: 21 X, kościół św. Józefa Robotnika, początek g. 18.00.

 10.         Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę: na Dzieło Nowego Tysiąclecia – 1437 zł, a przy okazji „papieskich kremówek” zyskaliśmy  2223 zł i blisko 9 euro.

 11.         Za tydzień IV. niedziela miesiąca – zapraszamy po Mszy o g. 12.00

na spotkanie Rodziców i Dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

13. 10. 2019

 1.     Dzisiejsza XXVIII niedziela zwykła to Dzień Papieskipoświęcony Osobie św. Jana Pawła II, czcimy relikwie św. Papieża, które mamy w świątyni. Zbieramy do puszek datki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej młodzieży.

2.     Po Mszy św. zapraszamy na tradycyjne „papieskie kremówki”, ofiary zebrane przez nasze harcerki w tym roku wspomogą instalację ogrzewania w naszej świątyni. 

 3.     Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o 17.00 adoracja NS, o 18.00 uroczysta Msza św., a po niej procesja różańcowa. Poświęcimy naszą nową Figurę Matki Bożej Fatimskiej.

 4.     W liturgii wspominamy: 15 X– św. Teresy  z Avila; 16 X– Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej; 17 X- św. Ignacego Antiocheńskiego; 18 X- Święto św. Łukasza Ewangelisty; 19  X- bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 5.     Trwamy we wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa, codziennie o g. 17.15.

 6.     Wypisane karty wspominkowe z ofiarami wrzucamy do skrzynki lub na tacę. Ulice nie zamieszczone na wypominkach będą odczytane w ostatnim dniu modlitwy czyli 21 listopada.

 7.     Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie: uzbieraliśmy już 6800 zł. Czyli do spłaty pierwszej raty przy instalacji potrzeba 13 200 zł. Przypominam, że całość należności za ogrzewanie mamy spłacić do końca maja przyszłego roku. 

 

8.     Zapraszamy chłopców do wstąpienia do służby ministranckiej. Najbliższa zbiórka w sobotę 19 X o g. 9.00.

 9.     Przyszła niedziela, 20 X, to III niedziela miesiąca i Msza dla najmłodszych; to także Światowy Dzień Misyjny. Zachęcamy, aby dzieci przyszły na Mszę św. o godz. 12.00 ubrane w kolory misyjne 5. kontynentów.

 10.         Wspólnota Oazowa Ruchu Ś-Ż zaprasza na spotkanie: 21 X, kościół św. Józefa Robotnika, początek g. 18.00.

 

 11.         Są jeszcze wolne intencje na msze w listopadzie i grudniu.

 12.         Ks. Łukasz obchodzi w tym tygodniu swoje imieniny. Nasze życzenia zamienimy na słowa modlitwy za Niego w piątek o g. 18.00.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

06. 10. 2019

1.   Przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą i jest to równocześnie niedziela adoracyjna (I w miesiącu). O g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu. O g. 17.15 zapraszamy na Różaniec. Zachęcamy też, by wstąpić do kościoła na chwilę modlitwy.

 2.   W liturgii wspominamy: jutro 07 X– Matki Bożej Różańcowej; 09 X– bł. Wincentego Kadłubka;

 3.   Trwamy we wspólnej modlitwie różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa, codziennie o g. 17.15.

 4.   Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię. Wraz z Radą Parafialną podjąłem decyzję o założeniu w kościele nowego ogrzewania – montaż za ok. 5 tygodni. Nowe ogrzewanie będzie energooszczędne, wygodne, a przy okazji poszerzy się miejsce w ławach. Koszt założenia jest spory ale eksploatacja będzie kilkukrotnie niższa od starego ogrzewania. Potrzebujemy kwoty 52,5 tys. złotych. Pierwsza rata przy instalacji wynosi 20 000 zł, na razie na ten cel mamy odłożone 2000 zł i są to środki zebrane w ostatnim czasie ponieważ, gdy obejmowałem parafię w sierpniu, na koncie parafialnym nie było oszczędności, przeznaczonych na inwestycje. Resztę należności za ogrzewanie mamy spłacić do końca maja przyszłego roku.  Jeśli Parafianie będą zadowoleni, to założymy ogrzewanie także na balkonach.

 5.   Zapraszamy chłopców do wstąpienia do służby ministranckiej. Najbliższa zbiórka w sobotę 12 X o g. 9.00.

 6.   Nasz chór Sursum Corda zaprasza na próby we czwartki o g. 18.45 w salce.

 7.   Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski; uczcimy relikwie św. Jana Pawła II, które mamy w naszej parafii. Zbierać będziemy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin. Tego dnia nasze harcerki będą sprzedawać „papieskie kremówki”, a cały dochód przeznaczymy na spłatę nowego ogrzewania.

 8.   Zachęcamy do czytania Niedzieli, Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.

 9.   W przyszłą niedzielę, 13 X, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o 17.00 adoracja NS, o 18.00 uroczysta Msza św., a po niej procesja różańcowa. Poświęcimy naszą nową Figurę Matki Bożej.

 10.      Są jeszcze wolne intencje na msze w listopadzie i grudniu.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

29.09.2019

 1.   Obchodzimy XXVI Niedzielę zwykłą i wspominamy Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O g. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 2.   Dzisiaj Kandydaci do I Komunii św. z klas I, II i III wraz z Rodzicami mają swoje spotykanie się po Mszy św. odprawianej o g. 12.00.

 3.   Wspominamy: jutro 30IX–św.Hieronima; 01X–św.Teresy od Dz. Jezus; 02X–Św.Aniołów Stróżów; 04X–św.Franciszka z Asyżu;05X-św.S.Faustyny;

 4.   We wtorek 01 X rozpoczynamy wspólną modlitwę różańcową. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa, codziennie o g. 17.15. Dzieci będą otrzymywały specjalne wyklejanki. Nagrodzimy najwytrwalszych!

 5.   W I czwartek i I piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź  od g. 17.00 do 18.00.

6.   W I sobotę miesiąca zapraszam wspólnotę Żywego Różańca na adorację od g. 8.30 i na Eucharystię o g. 9.00.

 7.   Także w I sobotę odwiedzimy naszych Chorych Parafian.

 8.   Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię. Od 01 X wystawiona będzie w kościele ufundowana figura MB Fatimskiej, która przypominać nam będzie o prośbie Maryi , by modlić się na różańcu.

 9.   Zapraszam na ważne spotkanie Radę Parafialną we czwartek, 03 X o godz. 19.30.

 10.      Skauci Europy w Zgorzelcu zapraszają na zbiórki w nowym roku szkolnym. Mogą w nich uczestniczyć chłopcy w wieku od lat 9 wzwyż. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

 11.      Zapraszamy chłopców do wstąpienia w grono ministrantów. Najbliższa zbiórka w sobotę 05 X po Mszy św. o g. 9.00.

 12.      Nasz chór Sursum Corda zaprasza na próbę we czwartki o g. 18.45 w salce pod kościołem.

 13.      Zachęcamy do czytania katolickich tygodników, zwłaszcza Niedzieli i Gościa Niedzielnego! Dla młodszych czytelników jest nowy Mały Gość Niedzielny.

 W tygodniu są wolne intencje na msze ranne we wtorek, środę i czwartek.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

22.09.2019

 

 

1.   Obchodzimy XXV Niedzielę zwykłą. O g. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

 

 

2.   W tym tygodniu wspominamy: jutro 23.09. –  św. Ojca Pio; 27.09. – św. Wincentego a Paulo; 28.09. – św. Wacława

 

3.   Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na ważne spotkanie organizacyjne: wtorek, 24 IX po wieczornej Mszy św. o g. 18.30.

 

4.   Kandydatów do I Komunii św. z klas I, II i III wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie po Mszy św. odprawianej o g. 12.00, w następną, czyli ostatnią niedzielę miesiąca.

 

 

5.   Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazują dodatkowe środki na potrzeby remontowe w naszej parafii. Ostatnio zakupiliśmy 3 ornaty do sprawowania Mszy św. czekamy także na zamówione okna.

 

 

6.   Służbę liturgiczną zapraszamy na zbiórkę w sobotę o g. 9.00. Czekamy też na nowych kandydatów.

 

7.   Zachęcamy do nabycia i czytania katolickich tygodników, zwłaszcza Niedzieli i Gościa Niedzielnego!

 

W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na msze poranne we środę, czwartek, piątek i sobotę. Czasem trzeba większego trudu, by wyprosić większy dar dla siebie i bliskich…

Hasło roku duszpasterskiego 2020

Licznik

Liczba wyświetleń:
1748918

PAMIĘTAJMY O NASZYCH WIELKICH

100 rocznica urodzin św.Jana Pawła II

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

Dzisiaj jest

środa,
08 lipca 2020

(190. dzień roku)

XXVII PP DL Jasna Góra 2019

Szczegóły w grupie PIELGRZYMKI