Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12 sierpnia 2018 r.

1.            Wieczorem, o godz. 18.00, zapraszamy na Nieszpory. Dzisiaj podziękujemy Bogu za tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę.

2.            Liturgia bieżącego tygodnia jest bardzo bogata. Będziemy w niej przeżywać:

üjutro, w trzynasty dzień miesiąca. po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo fatimskie;

üwe wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie z Wigilii Wniebowzięcia NMP;

üw środę, 15 sierpnia, doroczna Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.30. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Jest to również kolejna rocznica zwycięskiej wojny z bolszewikami w 1920 roku - Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach Świętych pobłogosławimy wiązanki z tegorocznych kwiatów, ziół, pędów zbóż oraz wszelkich owoców ziemi.

üw czwartek, jako szesnasty dzień miesiąca, po Wieczornej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II;

üw piątek wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Jest to również III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w ramach Parafialnego Dnia Miłosierdzia Bożego.

3.            Przypominamy o możliwości podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu na miesiąc sierpień bądź na okres do 11 listopada, na 100 - lecie odzyskania niepodległości. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na klęczniku przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

4.            Korzystając z wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Bogu i naszych chrześcijańskich obowiązkach. Nie zapominajmy też o swojej godności dzieci Bożych.

5.            Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego, książki i prasy katolickiej.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 sierpnia 2018 r.

1.            W ramach duchowego uczestniczenia w Pieszej Pielgrzymce naszej Diecezji na Jasna Górę, serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na Nieszpory. Pomodlimy się w intencjach pielgrzymów oraz o błogosławieństwo dla udających się autokarem na ostatni etap pielgrzymki (wyjazd w dniu jutrzejszym  tj. w poniedziałek  o północy - 0.00).

2.            W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

üjutro Święto Przemienienia Pańskiego. Po wieczornej Eucharystii ostatnie modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach duchowego uczestniczenia w Pielgrzymce.

üw środę wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

üw czwartek Święto Patronki Europy, św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;

üw piątek Święto diakona i męczennika, św. Wawrzyńca;

üw sobotę wspomnienie św. Klary, dziewicy;

3.            Nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i Ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję trzeźwościową. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na klęczniku przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

5.            Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018