Czytania:

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20 sierpnia 2017 r.

1.            Dzisiejsze Nieszpory, o godz. 18.00, odprawimy w intencji wszystkich poszkodowanych przez burze, jakie w ostatnim czasie nawiedziły niektóre rejony Polski. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

2.            W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Øjutro, tj. w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

Øwe wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

Øw czwartek Święto Apostoła, Świętego Bartłomieja;

Øw sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym  ważnym dla nas wszystkich dniu Msze Święte, z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, będą odprawiane o godz. 6.45; 9.00 oraz o godz. 18.30. Będą też odprawione dodatkowe Msze Święte, z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, o godz. 13.00 i 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Eucharystii  oraz do uczczenia naszej Matki i Królowej w dniu Jej Imienin.

3.            Czas wakacyjnego wypoczynku powoli dobiega końca. Wszystkim przebywającym i odpoczywającym w naszej parafii życzymy Bożej opieki i ludzkiej życzliwości. Wyjeżdżającym na wypoczynek poza Zgorzelec przypominamy by  pamiętali o Panu Bogu i nie zapominali o godności dzieci Bożych.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13 sierpnia 2017 r.

1.            Jak w każdą Niedzielę, o godz. 18.00, zapraszamy na Nieszpory. Dzisiaj pomodlimy się o dobrą pogodę na czas zbiorów. Niech dobry Bóg  błogosławi wszystkim pracującym w rolnictwie, aby szczęśliwie zebrali to co posiali i posadzili.

W dzisiejszy wieczór, o godz. 20.30, zapraszamy również na nabożeństwo Fatimskie.

2.            Jutro doroczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Wieczorną Eucharystią rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Wniebowzięcia NMP, którą obchodzimy co roku w dniu 15 sierpnia. We wtorek, w dniu Uroczystości, Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym tj. o godz. 7.00, 9.00 10.30 i wieczorem o godz. 18.30. O godz. 18.00 odprawimy Nieszpory w intencji Wojska Polskiego, którego święto przypada w tym dniu, w rocznicę Cudu nad Wisłą.

Tradycyjnie po Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesione wiązanki kwiatów, zbóż i ziół leczniczych oraz pierwocin tegorocznych owoców i płodów ziemi.

Również we wtorek,  w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Odpust (program uroczystości znajdziemy na okolicznościowym plakacie), a w kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu o godz. 11.00, miejskie obchody związane  z Świętem Wojska Polskiego.

3.            W środę, 16 sierpnia, przypada Patronalny Dzień Biskupa Stefana Cichego. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Solenizancie.

Również w środę, w szesnasty dzień miesiąca, po wieczornej Eucharystii pomodlimy się przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

4.            W piątek w Liturgii wspominać będziemy św. Jacka, prezbitera. Jest to także trzeci piątek miesiąca, a więc Parafialny Dzień Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu.

5.            Korzystając z wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu i nie zapominajmy o naszej godności dzieci Bożych.