• ółążść‡

 

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20 sierpnia 2017 r. 

 

  1.            Dzisiejsze Nieszpory, o godz. 18.00, odprawimy w intencji wszystkich poszkodowanych przez burze, jakie w ostatnim czasie nawiedziły niektóre rejony Polski. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

  2.            W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

Øjutro, tj. w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

Øwe wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

Øw czwartek Święto Apostoła, Świętego Bartłomieja;

Øw sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym  ważnym dla nas wszystkich dniu Msze Święte, z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, będą odprawiane o godz. 6.45; 9.00 oraz o godz. 18.30. Będą też odprawione dodatkowe Msze Święte, z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, o godz. 13.00 i 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Eucharystii  oraz do uczczenia naszej Matki i Królowej w dniu Jej Imienin.

  3.            Czas wakacyjnego wypoczynku powoli dobiega końca. Wszystkim przebywającym i odpoczywającym w naszej parafii życzymy Bożej opieki i ludzkiej życzliwości. Wyjeżdżającym na wypoczynek poza Zgorzelec przypominamy by  pamiętali o Panu Bogu i nie zapominali o godności dzieci Bożych. 

 

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

13 sierpnia 2017 r. 

  1.            Jak w każdą Niedzielę, o godz. 18.00, zapraszamy na Nieszpory. Dzisiaj pomodlimy się o dobrą pogodę na czas zbiorów. Niech dobry Bóg  błogosławi wszystkim pracującym w rolnictwie, aby szczęśliwie zebrali to co posiali i posadzili.

    W dzisiejszy wieczór, o godz. 20.30, zapraszamy również na nabożeństwo Fatimskie. 

  2.            Jutro doroczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

    Wieczorną Eucharystią rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Wniebowzięcia NMP, którą obchodzimy co roku w dniu 15 sierpnia. We wtorek, w dniu Uroczystości, Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym tj. o godz. 7.00, 9.00 10.30 i wieczorem o godz. 18.30. O godz. 18.00 odprawimy Nieszpory w intencji Wojska Polskiego, którego święto przypada w tym dniu, w rocznicę Cudu nad Wisłą.

    Tradycyjnie po Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesione wiązanki kwiatów, zbóż i ziół leczniczych oraz pierwocin tegorocznych owoców i płodów ziemi.

    Również we wtorek,  w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Odpust (program uroczystości znajdziemy na okolicznościowym plakacie), a w kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu o godz. 11.00, miejskie obchody związane  z Świętem Wojska Polskiego.

  3.            W środę, 16 sierpnia, przypada Patronalny Dzień Biskupa Stefana Cichego. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Solenizancie.

    Również w środę, w szesnasty dzień miesiąca, po wieczornej Eucharystii pomodlimy się przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

  4.            W piątek w Liturgii wspominać będziemy św. Jacka, prezbitera. Jest to także trzeci piątek miesiąca, a więc Parafialny Dzień Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu.

  5.            Korzystając z wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu i nie zapominajmy o naszej godności dzieci Bożych.  

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

Licznik

Liczba wyświetleń:
939735