Czwartek, XX Tydzień zwykły
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

25.08.2019

1.     Mamy dziś XXI Niedzielę zwykłą – ostatnią wakacyjną. O godzinie 17.30 Nieszpory.

2.     W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

26.08. – Uroczystość NMP Częstochowskiej

27.08. – św. Moniki

28.08. – św. Augustyna

29.08. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

3.     Gratulujemy tym, którzy w sierpniu podjęli abstynencję od alkoholu oraz wpisali się do Księgi Trzeźwości.

4.     Składamy podziękowanie wszystkim Ofiarodawcom, którzy przekazują dodatkowe środki na potrzeby remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać!

5.     Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętej o godz. 12.00.

6.     W poniedziałek 02 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020. Msza Święta dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 zaplanowana jest na godz. 9.30

7.     Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego, książki i prasy katolickiej.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 sierpnia 2019 r.

1.      Wieczorem, o godz. 17.30, zapraszamy na Nieszpory. Dzisiaj podziękujemy Bogu za tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę.

2.           Liturgia bieżącego tygodnia jest bardzo bogata.

Będziemy w niej przeżywać:

ü We wtorek, 13 sierpnia. po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo fatimskie;

üW środę, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie z Wigilii Wniebowzięcia NMP;

üW czwartek, 15 sierpnia, doroczna Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy, jako dziękczynienie za tegoroczne plony.

Jest to również kolejna rocznica zwycięskiej wojny z bolszewikami w 1920 roku - Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach Świętych pobłogosławimy wiązanki z tegorocznych kwiatów, ziół, pędów zbóż oraz wszelkich owoców ziemi.

üW piątek, jako III piątek miesiąca, od godz. 15.00 adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w ramach Parafialnego Dnia Miłosierdzia Bożego.      Również w tym dniu, jako szesnasty dzień miesiąca, po Wieczornej Eucharystii pomodlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II;

üW sobotę, wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

3.           Przypominamy o możliwości podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu na miesiąc sierpień. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest na stoliku przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

4.           Korzystając z wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Bogu i naszych chrześcijańskich obowiązkach. Nie zapominajmy też o swojej godności dzieci Bożych.

5.           Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego, książki i prasy katolickiej.

6.   Informacje dodatkowe:

Dziekan Dekanatu Zgorzelec, ks. kan. Jan Kułyna, serdecznie zaprasza 15 sierpnia w czwartek na Mszę św. z okazji Święta Wojska Polskiego do kościoła św. Bonifacego w Zgorzelcu na godz. 1100 a wieczorem na Koncert Patriotyczny pt. "Na skrzydłach wolności", do kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu na godz. 1930.

Koncert patronatem honorowym objęli: Ks. Biskup Marek Mendyk oraz Wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek.

Koncert ma charakter spektaklu muzycznego przeplatanego poezją patriotyczną, a wszystko to przy akompaniamencie fortepianu, gitary basowej, akordeonu, saksofonu i fletu poprzecznego. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. utwory: Jana Pietrzaka, Marka Grechuty, Bułata Okudżawy, Kasi Sobczyk czy Anny German, a także wspaniałe fragmenty poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Haliny Poświatowskiej czy Wisławy Szymborskiej. To dzieło muzyczno-literackie skłania do refleksji o znaczeniu wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu oraz dostarcza wielu wzruszeń.

Ks. Mirosław MAKOWSKI

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

XXVII PP DL Jasna Góra 2019

Szczegóły w grupie PIELGRZYMKI