Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018 r.

1.            W minioną środę rozpoczęliśmy Czas Czterdziestodniowego Przygotowania do Wielkanocy - Wielki Post. W tym czasie szczególnego znaczenia nabierają słowa Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Tym wezwaniem Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i iść śladami Jezusa.

Wielki Post niech będzie dla każdego z nas czasem refleksji, zadumy, a przede wszystkim modlitwy i dzielenia się oraz milczenia i postu. W takim przeżywaniu tego świętego czasu pomoże nam udział w nabożeństwach Męki Pańskiej oraz dobrowolne wyrzeczenia, choćby trzeźwościowe. Parafialna Księga Trzeźwości wystawiona jest przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

Dzisiaj o godz. 17.30, a także w pozostałe niedziele Wielkiego Postu, zapraszamy na Gorzkie Żale.

2.            Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00 (dla emerytów i pracujących po południu); 16.45 (dla dzieci) oraz o godz. 18.00 (dla młodzieży i dorosłych).

3.            W najbliższy czwartek, 22 lutego, przeżywać będziemy doroczne Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

4.            Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na urządzenie ołtarza adoracji oraz Bożego Grobu.

5.            W przyszłą niedzielę, 25 lutego, tradycyjnie przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć swoją wielkopostną ofiarę na Misje.

6.            W dniach od 27.04 do 06.05 br. organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Włoch. Bliższe informacje i szczegóły odnośnie pielgrzymki uzyskamy u ks. Jana Rajczakowskiego.

7.            Pamiętajmy o lekturze prasy katolickiej.

8.            Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kartki świąteczne.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 lutego 2018 r.

1.            W dzisiejszą niedzielę gościmy O. Emiliana Sigiela, który kierując do nas Słowo Boże podczas Mszy Świętych, zaprasza nas do udziału w Renowacji Misji Świętych, która odbędzie się w dniach od 11 do 15 marca br.

Dzisiejsza niedziela to kolejny Światowy Dzień Chorego. W związku z tym o godz. 16.00 odprawimy dodatkową Mszę Świętą w intencji chorych. Podczas Eucharystii będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Serdecznie zapraszamy. Od godz. 15.00, dla wszystkich pragnących przyjąć namaszczenie Olejem Chorych, będzie okazja do Sakramentu Pokuty.

Również w dzisiejszą niedzielę, pod hasłem Trzeźwość egzaminem z wolności,  rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z tej okazji o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy w tej ważnej intencji.

2.            Dzisiaj rozpoczynamy też Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które polega na adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Adoracja ma charakter ekspiacyjny, a więc wynagradzający za popełnione grzechy. W dniu dzisiejszym adoracja odbędzie się w godz. od 13.00 do 16.00, a w poniedziałek i wtorek rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 6.45 i zakończy o godz. 17.30 wieczorną Eucharystią. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji.

3.            W najbliższą Środę - Popielcową, rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu, czyli Czas Czterdziestodniowego Przygotowania do Wielkanocy. W środę Msze Święte z Obrzędem Posypania Głów Popiołem w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.45; 9.00; 17.00 z udziałem dzieci oraz o godz. 18.30. O godz. 18.00 odprawimy Nowennę do MBNP. Zachęcamy wszystkich do rozpoczęcia okresu nawrócenia i pokuty udziałem w Eucharystii.

4.            W Okresie Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa o Męce Pańskiej, Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek o godz. 9.00 (dla emerytów i pracujących po południu); 16.45 (dla dzieci) oraz o godz. 18.00 (dla młodzieży i dorosłych).

Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.

5.            Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na urządzenie ołtarza adoracji oraz Bożego Grobu.

7.            Pamiętajmy o lekturze prasy katolickiej.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

Szczegóły w "Pielgrzymki"