Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

9 grudnia 2018 r.

1.           Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy w intencji Kościoła Na Wschodzie, który dzisiaj wspieramy materialne naszymi ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła.

2.           Przypominamy, że w dni powszednie Adwentu odprawiamy  Roraty. Są to Msze Święte wotywne o NMP. Od poniedziałku do piątku Msza Święta Roratnia sprawowana jest o godz. 17.30, a w soboty o godz. 6.45. Tegoroczne Roraty przeżywamy pod hasłem Z Duchem Twoim.

3.           W Liturgii obecnego tygodnia wspominać będziemy:

üw czwartek św. Łucję, dziewicę i męczennicę;

üw piątek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

4.           W najbliższy wtorek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII.

5.           W przyszłą III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Rekolekcje Adwentowe. Tym razem naszym rekolekcyjnym ćwiczeniom będzie przewodniczył ks. Paweł Oleskiewicz z Białorusi, odbywający studia doktoranckie na KUL. Plan nauk rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie ogłoszeń i w przedsionku kościoła.

Przyszła  niedziela to również szesnasty dzień miesiąca, w który szczególnie czcimy św. Jana Pawła II i modlimy się przez jego wstawiennictwo

6.           Nadal możemy pobrać pobłogosławiony Opłatek Wigilijny, a także zaopatrzyć się w świece  Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Są również do nabycia kartki świąteczne i kalendarze.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

2 grudnia 2018 r.

1.            Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Okres Adwentu. W tym czasie pragniemy w sposób szczególny przygotować się na paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa oraz przeżywanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego, w którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi.

Dzisiejsza Msza Święta wieczorna ze względu na zakończenie Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które od piątku trwają w naszej parafii, wyjątkowo sprawowana będzie o godz. 17.00. Oprawę muzyczną tej Eucharystii przygotują uczestnicy Warsztatów. Serdecznie zapraszamy.

Ponieważ dzisiaj jest to pierwsza niedziela miesiąca po Mszach Świętych zatrzymujemy się na adorację Chrystusa Eucharystycznego.

2.            W dni powszednie Adwentu odprawiać będziemy Roraty. Są to Msze Święte wotywne o NMP. Od poniedziałku do piątku Msza Święta Roratnia będzie sprawowana o godz. 17.30, a w soboty o godz. 6.45. Tegoroczne Roraty przeżywać będziemy pod hasłem Z Duchem Twoim. Zastanowimy się nad siedmioma darami Ducha Świętego oraz owocami tych darów w naszym chrześcijańskim życiu.

3.            W Liturgii obecnego tygodnia przeżywać będziemy:

üJutro wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

üwe wtorek wspomnienie św. Barbary, męczennicy, Patronki górniczego trudu. W kościele św. Barbary przy ul. ks. Jana Kozaka, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa, na którą serdecznie zapraszają nas Proboszcz, Wikariusze i wierni tamtejszej Wspólnoty;\

üw czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Po wieczornej Eucharystii odbędzie się tradycyjne spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem. Prosimy o przygotowanie i przyniesienie paczek dla naszych pociech. Ponieważ jest to pierwszy czwartek miesiąca przed Mszą Świętą wieczorna odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów i o powołania do służby w Kościele;

üw piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego piątku miesiąca w godzinach rannych odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby chore i w podeszłym wieku. Po południu od godz. 16.00 będzie dodatkowa okazja do Spowiedzi Świętej;

üw sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu w naszym kościele będą odprawione dodatkowe Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 (dzieci kl. II otrzymają poświęcony medalik, a kl. II książeczkę) i o godz. 16.00 (w intencji Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy).

4.            W najbliższą środę o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VI

5.            W przyszłą niedzielę, II Adwentu, przeprowadzona będzie tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie

6.            Przy wyjściu z kościoła można pobrać pobłogosławiony Opłatek Wigilijny, a także można zaopatrzyć się w świece  Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018