Plan Renowacji Misji Parafialnych

Szczegóły w Parafialne Misje Świete

Piątek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 15 kwietnia 2018 r.

1.            Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. W Kościele w Polsce rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, który potrwa do soboty - 21 kwietnia 2018 r. Dzisiejsza niedziela to również Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W nawiązaniu do 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, do wspólnej lektury został wybrany List do Rzymian - nazywany Pawłową ewangelią wolności w Duchu Świętym. Wychodząc z kościoła otrzymamy karteczki z siglami tekstu Listu do Rzymian do medytacji na cały rok.

W ramach Tygodnia Biblijnego zapraszamy na okolicznościowe naboże-ństwa:

Øwe wtorek - Nabożeństwo Słowa Bożego;

Øw piątek - Droga Światła.

Oba nabożeństwa zostaną odprawione po wieczornej Eucharystii o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę i słuchanie Słowa Bożego.

2.            W tym tygodniu również przeżywać będziemy:

üjutro 16. dzień miesiąca - po wieczornej Mszy Świętej pomodlimy się przez wstawiennictwo Jana Pawła II;

üw piątek, jak trzeci miesiąca, o godz. 15.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Parafialnego Dnia Miłosierdzia Bożego.

3.            W czwartek, 19 kwietnia, o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania VI i VII klas szkoły podstawowej.

4.            Przyszłą niedzielę - IV Wielkanocną, przeżywać będziemy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. W całym Kościele Powszechnym rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.

5.            Zachęcamy do systematycznego nabywania i czytania prasy katolickiej.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  8 kwietnia 2018 r.

1.            Dzisiejszą Niedzielą, II Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, kończymy Oktawę Wielkanocy.

O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na Godzinę Miłosierdzia. Wobec Najświętszego Sakramentu pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, że za tę modlitwę, pod zwykłymi warunkami, możemy uzyskać odpust zupełny.

O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.

2.            W dniu jutrzejszym przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Normalnie Uroczystość tę obchodzimy każdego roku w dniu 25 marca. Ponieważ w tym roku w tym dniu  przypadła Niedziela Palmowa i rozpoczynaliśmy Wielki Tydzień, Uroczystość została przeniesiona na dzień 9 kwietnia. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione jutro o godz. 6.45; 9.00 oraz 18.30. Wszystkich zapraszamy do udziału w Eucharystii.

3.            Przypominamy, że od 1 kwietnia Msze Święte w dni powszednie w naszym kościele odprawiane są o godz. 6.45 i 18.30.

4.            W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

Øw dniu dzisiejszym po Godzinie Miłosierdzia chętnych do wolontariatu w ramach Parafialnego Zespołu Caritas;

Øw środę - 11 kwietnia, rodziców dzieci rocznicowych;

Øw czwartek - 12 kwietnia, kandydatów do bierzmowania 2 kl. gimnazjalnych i starszych.

Spotkania w środę i czwartek rozpoczną się po wieczornej Eucharystii o godz. 19.15

5.            Wychodząc z kościoła, zgodnie z zachętą naszych Pasterzy, możemy złożyć do puszek naszą ofiarę na działalność statutową Caritas. Za wsparcie i życzliwość składamy serdeczne "Bóg zapłać".

6.            Zachęcamy do systematycznego nabywania i czytania prasy katolickiej.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

Katechezy Biskupa Zb. Kiernikowskiego