Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa albo wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza Morea

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

17 czerwca 2018 r.

1.            Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 w kościele w Łagowie zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, Patrona Parafii. Ksiądz proboszcz wraz z wiernymi tamtejszej Wspólnoty serdecznie nas zapraszają do udziału w tej Eucharystii.

O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które, o tej godzinie, odprawiamy codziennie przez cały czerwiec.

2.            W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:

üw czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

üw piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018. O godz. 8.00 zostanie odprawiona dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów oraz wszystkich pracowników szkół na wspólną modlitwę. Okazja do Spowiedzi Świętej na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek od godz. 17.00.

3.            W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy doroczną Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Dla naszej Parafii jest to dzień Odpustu. Msze Święte ku czci naszego Patrona odprawiane będą: w sobotę - w Wigilię Uroczystości, o godz. 18.30; w niedzielę - w dzień Odpustu, o godz. 7.00, 9.00, 12.00 - suma odpustowa z procesją i o godz. 18.30. Nie będzie Eucharystii o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i szczerej modlitwy. (Prosimy zadbać o feretrony, sztandary, baldachim oraz kwiaty do sypania podczas procesji. Mamy nadzieję, że nie zabraknie dzieci w strojach komunijnych.)

Po Sumie Odpustowej (o godz. 12.00) odbędzie się przy kościele tradycyjna agapa, którą przygotowuje Rada Parafialna. W imieniu Rady proszę o upiecze-nie i ofiarowanie ciast, które prosimy przynieść w sobotę po wieczornej Eucharystii lub w niedzielę rano.

4.            W tym tygodniu, w piątek, o godz. 19.15, odbędzie się zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta. Obecność wszystkich obowiązkowa.

5.            Od pierwszej niedzieli lipca - 1 lipca, w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, tradycyjnie w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00.

6.            Wszystkim rozpoczynającym w tych dniach wypoczynek wakacyjny życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody oraz odnowienia sił fizycznych i duchowych. Odpoczywając nie zapominajmy o Bogu i swojej godności dzieci Bożych.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10 czerwca 2018 r.

1.            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w międzynarodowej procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz w procesjach w ramach Oktawy tej uroczystości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania i w samą uroczystość. Szczególnie dziękujemy dzieciom komunijnym, ich rodzicom i opiekunom oraz wszystkim posługującym. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim wszelki trud obfitym błogosławieństwem.

2.            W dzisiejsze popołudnie, o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo to odprawiamy w naszym kościele codziennie, przez cały czerwiec, o godz. 18.00.

3.            W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać:

üw poniedziałek wspomnienie św. Barnaby Apostoła;

üw środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła - wspomnienie. Ponieważ jest to również trzynasty dzień miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Eucharystii, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie;

üw czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

üw piątek, jako trzeci miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adoracje Najświętszego Sakramentu z racji Parafialnego Dnia Miłosierdzia;

üw sobotę, w szesnasty dzień miesiąca, po Różańcu o godz. 18.00 pomodlimy się w naszych intencjach za wstawiennictwem naszego rodaka św. Jana Pawła II.

4.       Pragniemy poinformować iż decyzją Biskupa Legnickiego z dniem 24 czerwca br. ks. Jan Rajczakowski zostaje odwołany z funkcji wikariusza naszej Parafii i z dniem 25 czerwca br. mianowany wikariuszem w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, dekanat Kamienna Góra Zachód. Na jego miejsce wikariuszem naszej Parafii zostaje ustanowiony ks. Łukasz Pawłowski dotychczasowy wikariusz Parafii św. Jana Ewangelisty w Jeleniej Górze, w dekanacie Jelenia Góra Wschód. Także decyzją władz zakonnych, s. Agnieszka Bąk, zostaje przeniesiona z placówki w Zgorzelcu na placówkę w Krakowie. Obojgu odchodzącym, tj. ks. Janowi i s. Agnieszce dziękując za czas posługi dla dobra naszej Wspólnoty, życzymy Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 pomodlimy się w intencjach ks. Jana i s. Agnieszki.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PPDL JG 2018 "PIEIGRZYMKI"