Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21 października 2018 r.

1.            W całym Kościele przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną. Pod hasłem Pełni Ducha i Posłani, rozpoczynamy kolejny Tydzień Misyjny - czas solidarności z całym Kościołem. Podczas Mszy Świętych i nabożeństw tego tygodnia,
w sposób szczególny, będziemy modlić się za misyjne dzieło Kościoła, które też wesprzemy naszą materialną ofiarą.

2.            Powoli dobiega końca październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.45, a także od poniedziałku do piątku o godz. 9.00.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca.

3.            Jutro, tj. w poniedziałek 22 października, w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II, papieża. Tradycyjnie w tym dniu w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy Placu Jana Pawła II w Zgorzelcu odbędzie się Dzień Skupienia dla nauczycieli. Ksiądz Jan Kułyna, dziekan dekanatu Zgorzelec, a zarazem dekanalny duszpasterz nauczycieli i katechetów, zaprasza wszystkich o godz. 18.00 na Eucharystię oraz spotkanie, które odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej.

4.            Trwają bezpośrednie przygotowania do Bierzmowania. W najbliższy piątek,
o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich kandydatów na kolejne spotkanie.

5.            Jak już zapowiadaliśmy w przyszłą niedzielę, 28 października, będziemy gościć Prowincjała Zakonu Braci Mniejszych Prowincji św. Jadwigi Śląskiej o. Alana Tomasza Brzyskiego oraz brata Korneliusza Patryka Borczucha, naszego parafianina, który 6 października br. złożył śluby wieczyste. Msza Święta o godz. 12.00 będzie odprawiona jako dziękczynna za złożone śluby. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej Eucharystii, a brata Korneliusza polecamy szczerej modlitwie wszystkich parafian.

6.            Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy wszystkich do uporządkowania grobów naszych najbliższych, a przede wszystkim do modlitwy wypominkowej w ich intencji. Jednocześnie informujemy, że w tym roku Msza Święta za naszych zmarłych w dniu 1 listopada  będzie odprawiona o godz. 14.00
w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy Placu Jana Pawła II. Po zakończeniu Eucharystii z kościoła na cmentarz przejdzie tradycyjna procesja z modlitwami za zmarłych. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych uroczystościach.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14 października 2018 r.

1.           Dzisiaj, 14 października, w Kościele w Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: Promieniowanie Ojcostwa.

W dniu dzisiejszym w całej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W sposób szczególny myślimy o naszych nauczycielach, wychowawcach, katechetach oraz o wszystkich innych pracownikach oświaty. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe, o godz. 17.45, odprawimy w intencji wszystkich pracowników oświaty, którym życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz światła Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

2.           Przypominamy, że w październiku codziennie odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku Różaniec jest o godz. 9.00 i 17.45, a w soboty i niedziele  tylko o godz. 17.45.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca.

3.           W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywali:

üw poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

üwe wtorek Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. W kościele św. Jadwigi Śląskiej przy pl. Jana Pawła II w Zgorzelcu o godz. 18.00 odbędą się uroczystości odpustowe, na które serdecznie zaprasza nas tamtejsza Wspólnota wraz ze swoimi Duszpasterzami. W tym dniu przypada 40. rocznica wyboru na Stolice Piotrową naszego wielkiego Rodaka  Kardynała Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.

üw środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męcze-nnika;

üw czwartek święto Ewangelisty, św. Łukasza. Jest to dzień patronalny Służby Zdrowia, a także naszego ks. Wikariusza. Msza Święta o godz. 18.30 będzie odprawiona w intencji ks. Łukasza. Serdecznie zapra-szamy na wspólną modlitwę, w której pamiętajmy też o pracownikach Służby Zdrowia;

üw sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

4.           21 października, z całym Kościołem, będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się kolejny Tydzień Misyjny.

5.           W piątek, 19 października o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (kl. VIII, III Gimnazjum i starsi).

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018