• ółążść‡

 

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25 czerwca 2017 r. 

  1.           W dzisiejszą Niedzielę, XII Zwykłą, o godz. 13.00 w Trójcy Msza Święta Odpustowa ku czci Patronów tamtejszej Wspólnoty, Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

    O godz. 18.00 w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy na wspólne uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie przypominamy, że do końca czerwca o godz. 18.00 odpra-wiamy te nabożeństwa.

  2.           We wtorek, 27 czerwca, wspominamy w Liturgii NMP Matkę Nieustającej Pomocy.

  3.           W czwartek będziemy przeżywać doroczną Uroczystość Świętych Aposto-łów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Diecezji Legnickiej. Msze Święte w czwartek będą o godz. 6.45; 9.00 i 18.30. Uroczystość ta ma swoją Wigilię, dlatego w środę wieczorna Eucharystia będzie odprawiona z Wigilii.

    W czwartek można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa wraz z wyznaniem wiary. 

  4.           W sobotę, jako pierwszą miesiąca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po Eucharystii tradycyjnie nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeń-stwo pierwszosobotnie.\

  5.           Od przyszłej niedzieli Msze Święte niedzielne będą odprawiane w porządku wakacyjnym, tzn. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00.

  6.           Również w przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, po Mszach Świętych odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

  7.           W tym roku minęło 45 lat od erygowania naszej Parafii - 23.04.1972 r., a także mija 20 lat pełnienia posługi duszpasterskiej przez obecnego proboszcza. W związku z tym Rada Parafialna zaprasza wszystkich Parafian w przyszłą niedzielę - 2 lipca, na Eucharystię o godz. 10.30. Po zakończeniu Mszy Świętej na placu przy kościele odbędzie się agapa dla wszystkich uczestników Eucharystii. Będą przygotowane różnego rodzaju potrawy, między innymi Gronowskie Pierogi i ciasto. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na pomoc szpitalowi w Aleppo. Chętnych, którzy pragną się włączyć w pomoc charytatywną dla Aleppo poprzez przygotowanie ciasta prosimy zgłosić sie do zakrystii

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18 czerwca 2017 r. 

  1.           Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela w Oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjna procesja eucharystyczna w ramach tej Oktawy w dniu dzisiejszym wyjątkowo odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 12.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się jak zawsze o godz. 18.00

  2.           Jak już zapowiadaliśmy, w dzisiejszą niedzielę, o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy pl. Jana Pawła II w Zgorzelcu odbędą się uroczystości związane z 750. rocznicą kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej. W czasie tych uroczystości będą obecni, Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski, który będzie przewodniczył Eucharystii oraz Biskup Görlitz Wolfgang Ipold, który wygłosi homilię.  Po Eucharystii przewidziana jest wspólna agapa dla uczestników uroczystości. 

  3.           Od jutra, do środy włącznie, o godz. 18.00 gromadzimy się na procesji eucharystycznej w ramach Oktawy Bożego Ciała i na Mszy Świętej.

    W czwartek w związku zakończeniem Oktawy i procesją do czterech ołtarzy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odśpiewamy dwadzieścia minut przed wieczorna Mszą Świętą. O godz. 18.30 odprawimy Eucharystię, po której odbędzie się wspomniana procesja. Po procesji tradycyjnie pobłogosławimy przyniesione przez nas wianki.

    Od godz. 14.30 zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy. 

  4.           W najbliższy piątek przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w tym dniu będą odprawione o godz. 6.45; 8.00 dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego i 18.30. Na wieczornej Eucharystii rozpoczniemy świętowanie Uroczystości związanych z Patronem naszej Wspólnoty i Kościoła św. Janem Chrzcicielem. Mszy Świętej wieczornej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi egzorcysta naszej diecezji ks. prałat Bronisław Kryłowski z Legnicy.

    W dzień odpustu, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Msze Święte będą o godz. 6.45; 12.00 - Suma Odpustowa i wieczorem o godz. 18.30. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył bedzie i kazanie wygłosi Dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej ks. Robert Serafin. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczczenia naszego Wielkiego Patrona. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 po której odbędzie się procesja eucharystyczna. Zaprośmy na tę Eucharystię naszych bliskich, rodzinę i znajomych. W domach przygotujmy uroczysty obiad odpustowy, aby w ten sposób podkreślić wagę i znaczenie Święta Patronalnego. 

  5.           Zgodnie z decyzją Biskupa Legnickiego, wikariusz naszej parafii, ks. Grzegorz Basara został skierowany na studia specjalistyczne z teologii moralnej na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W związku z tym w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10.30, pomodlimy się w intencjach ks. Grzegorza, dziękując Bogu za jego czteroletnią pracę duszpasterską wśród nas. Od poniedziałku, 26 czerwca, posługę wikariusza parafii bedzie pełnił ks. Jan Rajczakowski dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

    Również w przyszłą niedzielę, w Trójcy o godz. 13.00, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów tamtejszej Wspólnoty.

    Także w przyszłą niedzielę w kościele św. Jadwigi Śląskiej, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie spotkanie organizacyjne w związku z XXV Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. W czasie spotkania bedzie możliwość dokonania zapisów.

  6.           Rodziców dzieci, które udają się na kolonię do Grzybowa organizowaną przez Siostry Służebniczki, informujemy, że jutro, tj. w poniedziałek 19 czerwca, o godz. 19.00, w kościele św. Bonifacego, odbędzie się dla nich spotkanie. 

  7.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
912468