Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej

Ksiądz Proboszcz od 01.08.2019r.

ks. dr Mirosław MAKOWSKI.Urodzony 8 września 1973 r. w Bolesławcu. Ukończył legnickie seminarium i przyjął święcenia prezbiteratu dnia 30 maja 1998 r. Wikarym był w Zgorzelcu w parafii św. Bonifacego. Doktorat z teologii (specjalizacja – homiletyka) obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a dyplom z retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posługiwał we wspólnotach: Wiara i Światło, Domowy Kościół i Odnowa w Duchu Świętym. Przez 8 lat był przełożonym w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy jako ojciec duchowny. Pełnił funkcję Delegata Biskupa legnickiego ds. misji, był Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji i diecezjalnego ojca duchownego. W latach 2013-2019 był proboszczem w Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Od 01 VIII 2019 r. pełni urząd proboszcza w Parafii św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Równocześnie, od 08 XII 2021 r. pełnił funkcję Administratora Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach - po nagłej śmierci poprzedniego Proboszcza - ks. Janusza Dereczenika, a od dnia 27 czerwca 2022 r. pełni także urząd proboszcza tejże Parafii.

Ksiądz Wikariusz

ks. Paweł LITYŃSKI, mgr, wik. Urodzony w 1987 r., wyświęcony na prezbitera w roku 2013. Od 2023 r. pełni urząd wikariusz Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Katecheta - uczy w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu oraz w Przedszkolu nr 8. Miłośnik muzyki, która łagodzi obyczaje. Zapalony promotor czytania słowa Bożego.

piątek,