Czwartek, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

ks. dr Mirosław MAKOWSKI.Urodzony 8 września 1973 r. w Bolesławcu. Ukończył legnickie seminarium i przyjął święcenia prezbiteratu dnia 30 maja 1998 r. Wikarym był w Zgorzelcu w parafii św. Bonifacego. Doktorat z teologii (specjalizacja – homiletyka) obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a dyplom z retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posługiwał we wspólnotach: Wiara i Światło, Domowy Kościół i Odnowa w Duchu Świętym. Przez 8 lat był przełożonym w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy jako ojciec duchowny. Pełnił funkcję Delegata Biskupa legnickiego ds. misji, był Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji. Jest diecezjalnym ojcem duchownym.

ks. Łukasz PAWŁOWSKI, mgr, wik. - Zgorzelec, św. Jana Chrzciciela, katecheta - Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

XXVII PP DL Jasna Góra 2019

Szczegóły w grupie PIELGRZYMKI