Środa, XIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

Czy podczas wakacyjnych wyjazdów odwiedzasz sanktuaria i znane miejsca pielgrzymkowe?

Tak, staram się odwiedzić takie miejsce w każde wakacje.

Tak, zawsze szukam sanktuarium w pobliżu miejsca wypoczynku.

Nie, nawet nie pomyślałem/am, o takiej możliwości.

Spróbuję to zrobić w tym roku.

Ksiądz Proboszcz od 01.08.2019r.

ks. dr Mirosław MAKOWSKI.Urodzony 8 września 1973 r. w Bolesławcu. Ukończył legnickie seminarium i przyjął święcenia prezbiteratu dnia 30 maja 1998 r. Wikarym był w Zgorzelcu w parafii św. Bonifacego. Doktorat z teologii (specjalizacja – homiletyka) obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a dyplom z retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posługiwał we wspólnotach: Wiara i Światło, Domowy Kościół i Odnowa w Duchu Świętym. Przez 8 lat był przełożonym w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy jako ojciec duchowny. Pełnił funkcję Delegata Biskupa legnickiego ds. misji, był Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w naszej diecezji. Jest diecezjalnym ojcem duchownym. W latach 2013-2019 był proboszczem w Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Od 01 VIII 2019 r. pełni urząd proboszcza w naszej Parafii.

Ksiądz Wikariusz

ks. Łukasz PAWŁOWSKI, mgr, wik. - Zgorzelec, św. Jana Chrzciciela, katecheta - Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu

Hasło roku duszpasterskiego 2020

PAMIĘTAJMY O NASZYCH WIELKICH